בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה בעיראק מילאה את שורות אל-קאעידה 
 
 כוחות אמריקנים מתאמנים. עיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רשת הטרור הבינ"ל או אחד הארגונים המסונפים לה עשויים לתקוף מטרות אמריקניות בעיראק; כך עולה מדו"ח של מכון מחקר בריטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה בעיראק מילאה את שורות אל-קאעידה והארגונים המסונפים לרשת הטרור הבינלאומית והם עשויים ליזום מתקפה "ראוותנית" נגד מטרות אמריקניות בעיראק. כך עולה מדו"ח שפרסם היום (רביעי) המכון הבינלאומי ללימודים אסטרטגיים ממושבו באנגליה.

הדו"ח השנתי של המכון מפריך את הצהרות וושינגטון, לפיהן המלחמות בעיראק ואפגניסטאן פגעו בתפקוד אל-קאעידה, וטוען כי המלחמה הביאה לעלייה ניכרת בתמיכה באל-קאעידה ולהתנגדות גוברת למעמדה ההגמוני של ארצות-הברית. התמיכה לא נשארה עקרונית בלבד, ולפי הדו"ח המלחמה ותוצאותיה גרמו לעיראקים רבים להצטרף לרשת הטרור.

השינויים שנעשו במדיניות בטחון הפנים האמריקנית מקשים על פעילות הארגון בתוך ארה"ב, לכן עשויה אל-קאעידה 'להסתפק' במתקפה בעיראק. עם זאת, הדו"ח מציין כי המלחמה בעיראק מנעה מאל-קאעידה מקור פוטנציאלי להצטיידות בנשק בלתי קונוונציונאלי, והרתיעה מדינות כמו סוריה ואיראן מלתמוך בה.

אל-קאעידה מעוניינת עדיין לחדור לארצות-הברית ולמדינות מערביות, אך היא נעדרת היכולת ליזום התקפה דוגמת זו של ה-11 בספטמבר. לכן, היא עשויה לערוך התקפת ראווה כמו ההתקפה נגד חיילי המארינס בלבנון ב-1983 בה נהרגו 241 חייילם אמריקנים. רשת הטרור מנסה לפתח כלי נשק בלתי קונוונציונליים. לרבים מפעיליה אין כל בעיה להשתמש ברעל או בטילי נ"ט נגד מטרות אזרחיות.

כאשר נשאל האם אי היכולת למצוא בעיראק נשק בלתי קונוונציונלי מעידה כי המלחמה נגדה לא היתה מוצדקת, השיב מנהל המכון שמוקדם לקבוע האם נשק כזה יתגלה, והוסיף כי לדעתו לעולם לא תתברר התמונה המלאה בסוגייה. זאת, אמר מנהל המכון, בגלל הכאוס שהתעורר לאחר המלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by