בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבוקש אמריקני בכיר נעצר באילת 
 
 סידני מרווין לואיס נלכד (CNN)   
 
חדשות נענע

סידני מרווין חשוד בהברחת חשיש במשקל של 25 טון למדינת אורגון; לפני 10 שנים ברח מארה"ב והתיישב עם אשתו באילת; בתו הביאה להסגרתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדם המבוקש על ידי ארצות הברית מזה 13 שנה בעוון ניסיון להברחת חשיש במשקל של 25 טון למדינת אורוגון נעצר בישראל, כך מסרו היום (רביעי) הרשויות האמריקניות.

עד למעצרו, היה סידני מרווין לואיס אחד המבוקשים הבכירים ביותר ברשימת רשויות המשטרה הפדראלית האמריקניות. משטרת ישראל ביצעה את המעצר אתמול בלילה בעיר אילת, בה לואיס התגורר עם אשתו והתפרנס מחנות למוצרי צלילה שהיתה ברשותו. טביעות האצבעות אישרו את זהותו ביום שני, והוא הובא היום להארכת מעצרו בבית המשפט בארץ.

בתמונת המבוקש ששיחררה המשטרה האמריקנית נאמר כי סביר להניח שהוא מקושר לארגוני פשע. בנוסף הוא תואר כצוללן, שחקן פולו, מתמחה בצניחה חופשית ומומחה באלקטרוניקה ומחשבים.

לואיס, בן 66, ברח מארצות הברית בינואר 1990 לאחר שהואשם בהחזקה וכוונה להפצה של 25 טון חשיש. במהלך השנים, נהפכה העלמותו לחידה עבור הרשויות ומשפטו נדחה. מקור במשטרה האמריקנית מסר:"מבחינתו הוא היה רוח רפאים".

בחודשים האחרונים, הועבר התיק בעניינו לטוני נונלי, חוקר בכיר עבור רשויות המרשל האמריקניות, שנשבע בעבר בפני חבריו לעבודה כי ילכוד את לואיס. בראיון לסי.אן.אן אמר לונלי: "כולם צחקו, קצת לא האמינו ביכולת שלי לתפוס אותו". הוא סיפר כי לאחר שנפגש עם בתו הבכורה של לואיס, הבין כי הוא שוהה בישראל.

הפירצה לה היו זקוקים הרשויות הגיעה לאחר שהבת נחתה בתל אביב, ונפגשה עם לואיס בשדה התעופה בן-גןריון. הרשויות הצליחו לצלמו בבואו לקבלה ב-7 בספטמבר. אולם, היה עליהם לעבור מהמורה נוספת לאחר שהתברר שחוק ההתיישנות חל על בקשת הסגרתו מכיוון שחלפו 10 שנים מאז שהוצאה.

לאחר שהוגש לרשויות הישראליות מסמך המוכיח את המעקב שביצעו אחר לואיס כל השנים, דבר שיכול לדחות את ההתיישנות בעניינו, ביצעה המשטרה את המעצר. בית המשפט ידון בבקשה להסגרתו ואם אכן תתקבל בקשתו יימשך התהליך כשלושה שבועות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by