בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סעודיה: נערות הושעו מלימודים בגלל שהורידו את כיסוי הראש 
 
 פירוש קיצוני של חוקי האיסלם. סעודיה   
 
חדשות נענע

17 נערות בעלות אזרחות זרה הסירו את כיסוי הראש כשנסעו באוטובוס בדרך ללימודים - והושעו לשבוע; הנערות אולצו גם להתחייב לא לחזור על המעשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסעודיה הושעו היום מלימודיהן 17 נערות בעלות אזרחות זרה משום שהורידו את כיסוי הראש שלהן. הנערות, שהסירו את כיסוי הראש במהלך נסיעה באוטובוס שהביא אותן ללימודים, הושעו למשך שבוע. כך מדווחות היום (רביעי) סוכנויות הידיעות על פי ציטוטים מדבריה של מנהלת בית הספר התיכון בו לומדות הנערות.

הנערות אולצו גם לחתום על התחייבות לא לחזור על המעשה, שבסעודיה מוגדר בלתי חוקי. הוריהן של הילדות אמרו כי בכוונתן להתלונן לרשויות על החלטת בית הספר להשעות את בנותיהן.

כל הנשים בסעודיה, בהן אזרחיות זרות, חייבות להיות מכוסות מכף רגל ועד ראש - בהתאם לפירוש הסעודי הקיצוני של חוקי האיסלם. רק בשנה שעברה, לאחר דיונים ממושכים, החלה סעודיה לנפק תעודות זהות עם תמונה גם לנשים. בעבר נרשמו הנשים הסעודיות בתעודות הזהות של אבותיהן או בעליהן.

לאחרונה הוצאו מחוץ לחוק בסעודיה טלפונים סלולרים עם מצלמה אלקטרונית בעקבות הטענה כי ישמשו לצילום נשים בלתי מכוסות.

עד כה נבלמו בסעודיה הדרישות לרפורמה פוליטית וחברתית, בייחוד בעניין זכויות הנשים. בחודש שעבר הזהירו אנשי דת והוראה סעודים מפני הדרישות הגוברות במדינה בעניין זכויות הנשים, ואמרו כי אלו נועדו להפוך את הנשים המוסלמיות ל"כופרות", כמו נשות המערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by