בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתרגם בגואנטנמו לקח למצרים מאות תיקים סודיים 
 
 לא הורשה להוציא את החומר. מחלבה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

החומר המסווג נמצא בדיסקט שנשא אחמד מחלבה כאשר חזר לארה"ב; המתרגם עצור ללא אפשרות לשחרור בערבות; בגואנטנמו מוחזקים אנשי אל-קאעידה וטאליבן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברשותו של אחמד מחלבה, מתרגם שעבד במחנה המעצר בגואנטנמו, נמצאו מאות תיקים סודיים. כך אמר היום (רביעי) סוכן של ה-FBI במהלך מתן עדות בשימוע שנערך למתרגם.

מחלבה, אזרח אמריקני ממוצא מצרי שעבד במתקן המאכלס את עצורי אל-קאעידה והטאליבן, נעצר בחודש שעבר.

הצבא האמריקני מאשים את מחלבה כי שיקר לפקידים פדרלים בקשר לחומר מסווג אותו נשא בדיסקט כאשר חזר לארצות הברית מביקור קרובים במצרים. מחלבה הוא אחד משלושה עצורים שעבדו בגואנטנמו, שטח של הצי האמריקני בקובה. במקום עצורים למעלה מ-650 אנשי אל-קאעידה וטאליבן.

בשימוע בבית משפט פדרלי בעיר וורצ'סטר, מסצ'וסטס, אמר סוכן מיוחד של ה-FBI כי 368 מתוך 725 התיקיות שהיו בדיסקט שהחזיק מחלבה הוגדרו 'סודי' ("secret"). חלק מהן הוגדרו "secret/noforn". מונח שמשמעותו היא שאסור שנציג של כל מדינה זרה יוכל לראות את תוכנן.

לא ידוע מה היה תוכנן של התיקיות שנמצאו לצידם של מסמכים אישיים, צילומים וכ-130 דיסקטים נוספים שהיו ברשותו של מחלבה כאשר נעצר בנמל התעופה הבינלאומי 'לוגאן' בבוסטון.

בשימוע הוצגו גם אישורים בטחוניים שאפשרו למתרגם גישה לחומר המסווג כחלק מתפקידו. עם זאת, מחלבה לא הורשה להוציא את החומר, או חלקים ממנו, מחוץ לגואנטנמו.

פרקליטו של מחלבה טוען כי המתרגם לא היה מודע לכך שבדיסקט שמור מידע מסווג וכי אין לו מושג איך מידע זה הגיע לשם.

לקראת סוף השבוע צפוי בית המשפט הפדרלי להחליט האם יועמד מחלבה לדין. לפי שעה הוא מוחזק במעצר ללא אפשרות לשחרור בערבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by