בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'חיילים לא מפקירים'  
 
 יובל עוד מעט הולכת לבקו``ם. משפחת ארד בימיה הטובים (האתר על רון ארד)   
 
חדשות נענע

אלפים הגיעו לרחבת מוזיאון ת"א לעצרת לציון 17 שנים ללכידתו של רון ארד, על רקע ההתנגדות לעסקה ללא מידע על רון; יו"ר העמותה למען רון: צריך לחטוף את נסראללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפים באו לארוע הנערך על רקע המחלוקת (צילום טלוויזיה: ערוץ 1)
 אלפים באו לארוע הנערך על רקע המחלוקת (צילום טלוויזיה: ערוץ 1)   
בישראל מציינים הערב, ה-16 באוקטובר, 17 שנים לנפילתו בשבי של רון ארד. העצרת המרכזית לתמיכה והזדהות עם רון ארד, מתקיימת בשעה זו ברחבת מוזיאון תל-אביב ובית אריאלה.

לאירוע הגיעו אלפי משתתפים, בהם בני משפחתו של ארד, מפקד חיל האוויר לשעבר אביהו בן-נון, נציגים מהעמותה להחזרת רון ארד וכן, טייס חיל האוויר, סא"ל במיל' אסף, שניסה לחלץ את רון לאחר שמטוסו הופל, אך הצליח לחלץ רק את טייס הפאנטום, ישי אבירם. גם אמנים רבים יקחו חלק באירוע, בהם שלמה ארצי, בועז שרעבי, סאבלימינל והצל, אתי אנקרי ועוד. הקהל בעצרת הניף שלטים בהם נכתב 'רון אחי!', 'חיילים לא מפקירים' ו'אם אין רון - אין דיראני'.

יום השנה לנפילתו של רון בשבי מצויין על רקע המחלוקת בישראל סביב עסקה לחילופי שבויים, המתגבשת מול חיזבאללה, במסגרתה ישוחרר מהכלא ויוחזר ללבנון מוסטפא דיראני. משפחת ארד מנסה למנוע הוצאתה לפועל של עסקה כזו, שלא תכלול מידע על גורלו של רון. המשפחה מתנגדת נחרצות לשחרורו של דיראני, שהחזיק ברון מספר ימים ונחשב עדיין, לדבריה, קלף מיקוח עיקרי במשא ומתן עתידי על החזרתו של רון.

יו"ר העמותה למען רון, יוסף הררי, אמר בנאומו בעצרת כי ישראל צריכה לחטוף את מנהיג ארגון החיזבאללה נסראללה, ולתבוע את שחרור רון תמורתו. הררי אמר כי בידי בכירים בממשלה מידע על רון שטרם נחשף בפני מרבית השרים וטען כי גם נסראללה יכול לסייע בהשבתו. "אני אומר את הדברים על דעת עצמי ולא על דעת המשפחה אבל ברור שהמנוול נסראללה יכול להביא לשחרורו של רון".
 

6209 ימים בשבי

ב- 16באוקטובר 1986 נטש הנווט את מטוסו במהלך משימה מעל שמי לבנון ונשבה בידי ארגון "אמל" הפועל בחסות איראנית. מאז הוחזק בידי מספר ארגונים אשר כולם מזוהים עם איראן.

בכל תקופת שביו נמנע ממנו לקבל את הזכויות הבסיסיות המגיעות לאסיר מלחמה כמתחייב מאמנת ז'נבה. על הצלב האדום נאסר לבקרו, ומאז 1987 הוא אינו שולח או מקבל מכתבים. למרות שמצבו הבריאותי היה תקין בזמן נפילתו בשבי, לא ידוע דבר על מצבו או על מקום הימצאו.

איראן מכחישה כי יש בידה מידע כלשהו למרות היותו מוחזק בידי ארגונים הנתמכים על ידה. היום מלאו 6209 ימים לנפילתו של רון ארד בשבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by