בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם בישראל ובעולם על דבריו "האנטישמים" של ר"מ מלזיה 
 
 מברכים על הדחת סדאם. מהטיר והנציג העיראקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האיחוד האירופי: הדברים - אנטשמיות פוגענית; משרד החוץ: הוא זורע שנאה והסתה; מהטיר מוחמד המלזי קרא לפעולה איסלמית נגד ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דבריו של ראש ממשלת מלזיה, מהטיר מוחמד, בפסגת המדינות האיסלמיות אתמול (שישי). מעוררות זעם רב בישראל ובעולם. המלזי קרא לפעולה של מדינות האיסלם נגד ישראל אותה כינה "קהילה קטנטנה" שהפכה בגלל "יחסיה עם ארצות הברית לכוח עולמי"

האיחוד האירופי "אנטישמיות פוגענית" את דבריו של מהטיר. שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, אמר כי "אירופה מוקיעה בחוזקה את הצהרותיו של ראש הממשלה המלזי בנאום הפתיחה שלו בפסגת המדינות האיסלמיות במלזיה". פרטיני אמר את הדברים במסיבת עיתונאים במהלך פסגה של האיחוד האירופי. איטליה היא הנשיאה התורנית של האיחוד.

פרטיני הוסיף כי המלזי "עשה שימוש בביטויים פוגעניים לא רק כלפי היהודים - ביטויים שהיו אנטישמיים מאוד - אלא גם דברים הנוגדים את עקרונות הסובלנות והדיאלוג בין המערב והעולם האיסלמי". פרטיני אמר גם כי יציע שבמהלך הפסגה ינסח האיחוד האירופי הודעה רשמית של הדברים. שר החוץ הבלגי כינה את הדברים: "מטורפים ואנטישמיים לחלוטין".

במשרד החוץ הביעו אמש תרעומת קשה על דברי המלזי ומסרו בתגובה לדברים כי "ישראל דוחה בתוקף את דבריו החמורים של ראש ממשלת מלזיה, אשר זורע הסתה ושנאה במקום לתרום למאמצי השלום והפיוס בין העמים. כצפוי, בחרו משתתפי הוועידה למצוא את המכנה המשותף הנמוך ביותר ביניהם, שהוא השמצת ישראל והיהודים. להתבטאויותיו האנטישמיות של מהטיר אין מקום בקרב מדינות ועמים נאורים. דבריו ראויים לכל גינוי".

"לא ייתכן ש-1.3 מיליארד מוסלמים יובסו על ידי כמה מיליוני יהודים", כך פתח מהטיר את פסגת המדינות האיסלמיות. מהטיר אמר עוד כי על המוסלמים להשתמש בשכל נגד היהודים, משום שהדרך הכוחנית הביאה עד כה רק לתבוסות מרות. מהטיר אמר עוד כי "לעם היהודי, בגלל יחסיו עם ארצות הברית, יש השפעה עולמית מעל ומעבר למימדיו. הקהילה הקטנטנה הזאת הפכה לכוח עולמי".

כשנשאל על תגובת העולם האיסלמי לתקיפת ישראל בסוריה אמר המלזי כי "אנחנו יכולים לפתוח במלחמה, אבל איננו רוצים בכך. זו הבעיה, משום שהנחנו לעצמנו להפוך לחלשים, כולם מתעמרים בנו".

גם נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, בחר לדבר על ישראל במהלך נאומו בפסגה. אסד אמר אתמול כי "למרות כוחה הרב, ישראל לא תצליח לזרוע פחד בתוכנו".

זו הפסגה הגדולה ביותר של מנהיגי 57 המדינות המוסלמיות מאז התקפת הטרור ב-11 בספטמבר, והמלחמה הנרחבת בטרור שהחלה העקבותיה, מלחמה הנתפסת בידי העולם המוסלמי כמלחמה באיסלאם. בפסגה מתאחדות מדינות רבות ובהן כמה מן המדינות העשירות בעולם, כמו נסיכויות הנפט, וכמה מן המדינות העניות בעולם, כמו המדינות המוסלמיות שנוצרו לאחר פירוק ברית המועצות.

הפסגה צפויה לדון בעיקר בפלישה האמריקנית לאפגניסטאן ולעיראק. את אפגניסטאן ייצג הנשיא, חאמיד קרזאי, ואת עיראק ייצג הנציג שמונה על ידי האמריקנים, עייד עלוואי. בפסגה תעלה הצעת החלטה בנוגע לעיראק, המברכת על הממשל הזמני החדש בעיראק ומגנה את המנהיג המודח, סדאם חוסיין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by