בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בישראל: המעצרים ברשות מדומים 
 
 שלושה אמריקנים נהרגו בפיצוץ מכוניתם ע``י מטען גחון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חמישה חשודים נעצרו בעקבות הפיגוע נגד שיירה אמריקנית בעזה; בצה"ל מעריכים כי בין המחבלים אנשי חמולת אבו-סמדנה שחולשים על מנהרות הנשק ברפיח; רג'וב: נסייע לאמריקנים, למרות חילוקי הדעות בינינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו הבוקר (חמישי) במחנה הפליטים ג'בלייה שמונה חשודים בעקבות הפיגוע שאירע אתמול נגד שיירה אמריקנית בעזה. בפיגוע נהרגו שלושה בני אדם.

חלק מן החשודים הם פעילים בוועדות ההתנגדות העממית, מורכבות בעיקר מיוצאי כוחות הביטחון הפלסטינים ומגורמי אופזיציה בתוך הפתח. אחד מהם הוא אחמד שאקר, בן ה-25. אנשי ההתנגדות העממית אחראים להנחת מטעני חבלה גדולים מתחת לטנקים של צה"ל בשנים האחרונות, פיגועים שגרמו להרוגים ופצועים רבים בקרב חיילי צה"ל.

אולם, גורמים בישראל גורמי ביטחון בישראל מעריכים, כי המעצרים הם מדומים, ונועדו רק כדי להרגיע את האמריקנים. גורמים בצה"ל טוענים, שבין האחראים לפיגוע נמנים אנשי חמולת אבו-סמדנה, שחולשת על מנהרות הנשק ברפיח.

היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, הביע את חששו, שהמעצרים ברשות הפלסטינית יסתיימו בשחרור מוקדם של החשודים בביצוע הפיגוע. זאת, בשל "היעדר כל אכיפת חוק ראויה ברשות הפלסטינית", לדבריו.
 

מופז: זה כמו פיגוע נגד צה"ל או נגד אזרחי ישראל

משלחת של חמישה חוקרים מטעם הבולשת הפדרלית הגיעו בצהריים לישראל, כדי לפתוח בחקירת הפיגוע. בצוות ישנם מומחים לחבלה, שיבדקו את סוג המטען שפגע ברכבי השגרירות. ישראל התחייבה לסייע בחקירה ובתפיסת מבצעי המעשה. שר הביטחון, שאול מופז, אמר היום כי "מדינת ישראל מתייחסת לאירוע כמו אל פיגוע כנגד צה"ל או נגד אזרחי מדינת ישראל. נעשה ככל יכולתנו כדי לשים את היד על המרצחים".

יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, גייס את אנשי הביטחון שלו כדי ללכוד את מבצעי הפיגוע. בראיון לטלוויזיה בריטית אמר, כי מרבית אנשיו יגויסו למשימה. יועצו, ג`יבריל רג`וב, הודיע כי ערפאת מינה את הגנרל עבד אל ראזק אל מג`יידה למפקד כל מנגנוני הביטחון ברצועת עזה, והוא מנהל את חקירת הפיגוע. רג'וב הוסיף, כי הרשות תשתף פעולה עם האמריקנים בחקירת האירוע, למרות שהיא מתנגדת לעמדותיה של ארצות הברית.

השליח האמריקני לשעבר למזרח התיכון, דניס רוס, אמר בתגובה לאירוע, כי ערפאת צריך לחשוש כעת שוושינגטון תיתן לישראל 'אור ירוק' לגרשו מהשטחים. לדברי רוס, הפיצוץ אתמול לא היה אקראי והוא בוצע בעזרת החמאס והחיזבאללה.
 

הנשיא בוש: נמצה את הדין עם מבצעי הפיגוע

משרד החוץ האמריקני פירסם אמש את שמותיהם של שלושת המאבטחים שנהרגו: ג`ון ברנצ`יזיו, מארק פרסון וג`ון מרטין לינד.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, האשים את הרשות הפלסטינית במותם של שלושת המאבטחים ואמר כי ``הכישלון ליצור כוחות ביטחון פלסטינים אפקטיבים המסורים ללחימה בטרור ממשיך לעלות בחיי אדם. חייב להיות ראש ממשלה בעל שליטה בכל הכוחות הפלסטינים``.

עוד אמר בוש כי הפלסטינים "היו צריכים כבר מזמן ללחום בטרור על כל צורותיו" והבטיח כי ימצה את הדין עם מבצעי הפיגוע. שום ארגון לא נטל אחריות לפיצוץ אולם ארה"ב הודיעה כי תדרוש מהרשות הפלסטינית חקירה ממצה של האירוע.

בעקבות האירוע הורתה ארה"ב לכל אזרחיה לצאת מרצועת עזה. טנקים ודחפורים של צה"ל נכנסו לאחר הפיצוץ לעיירה בית חנון והשתלטו שם על צירי התנועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by