בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפים בחגיגות חצי היובל לאפיפיור 
 
 מזל טוב. יוחנן פאולוס השני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היום ציין הוותיקן 25 שנה לכהונתו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני; ביקש מהנוצרים הקתולים להתפלל למענו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
50 אלף מעריצים מילאו היום (חמישי) את כיכר סנט פטרוס ברומא כדי לציין את חגיגות חצי היובל לכהונתו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני, הישג שרק שלושה מקודמיו הצליחו להשלים.

מחיאות כפיים נלהבות קידמו את פניו של האפיפיור, שהיה לבוש בגלימה מוזהבת, בעת ששירת מקהלה קיבלה את פניו. האפיפיור בן ה-83, שסובל ממחלת הפרקינסון, נראה עירני, ופנה לקהל בקול חזק וברור. הוא קרא למאמינים ברחבי העולם להתפלל כדי לחזק את כוחו להנהיג אותם. לדבריו, ישו מודע לשבריריותו האנושית אולם עדיין מעודד אותו לשאת במחויבויותיו כאפיפיור, והוא מבקש מהנוצרים הקתולים להתפלל למענו.

נשיא פולין לשעבר, לך ולנסה, מנהיג תנועת הסולידריות, שהגיע לאיטליה לחגיגות אמר, "אני מקווה שהאב הקדוש ימשיך, במשך זמן רב ככל האפשר, לזהור ככוכב מאיר ולהוליך אותנו בעולם הסוער והמבולבל שנוצר לאחר נפילת הקומוניזם".
 

קרדינלים בוותיקן יבקשו מהאפיפיור להתפטר

 
בתוך כך, קרדינלים בוותיקן יבקשו מהאפיפיור, יוחנן פאולוס השני, לפרוש מתפקידו בשל מצבו הבריאותי, כך מדווח היום העיתון "אינדיפנדנט" הבריטי.

על פי הדיווח, הקרדינלים יעלו את הבקשה בכינוס מועצת הכנסייה הקתולית שיתקיים ברומא בתחילת השבוע הבא. הבקשה מבוססת על זכותו של האפיפור להתפטר, זכות שנוצלה עד כה פעם אחת בלבד.

עם זאת, גורמים רבים בוותיקן מטילים ספק ביעילות הבקשה. ג'רארד אוקונל, עיתונאי המסקר את הכנסייה מזה שנים רבות, אמר כי "ההתפטרות מנגודת לכל מה שהוא מאמין בו. הוא מסור לרעיון כי הכנסייה מצייגת את רעיון החיים בניגוד ל"תרבות המוות" של המטריאליזם המערבי". לדברי אוקונל, "האפיפיור הבהיר כי הוא יוכיח לאומה הקתולית שגם אנשים זקנים הם עדיין בעלי ערך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by