בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל מודאגת מהתחמשותן המואצת של מצרים וסעודיה 
 
 דאגה ממכירת מסוקים וטילים למצרים וסעודיה. אפאצ`י (אתר חיה``א)   
 
חדשות נענע

דורשת מארה"ב להפסיק למכור להן אמצעי לחימה מתקדמים, בהם פצצות מונחות לוויין; שטייניץ: אני חושב שיש לנו סיבה טובה להיות מודאגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גלי צה"ל דיווח הבוקר (חמישי) כי ישראל מנסה למנוע מעבר של אמצעי לחימה מתקדמים, מארצות הברית למצרים וסעודיה. בין היתר חוששים בישראל ממכירת פצצות מונחות לוויין, המסוגלות לפגוע בדיוק רב במטרה אליה הן משוגרות.

לטענת ישראל, אסור שפצצות מסוג זה יימכרו למדינות בעלות גבול משותף עמה, משום שהדבר פוגע ביתרון האיכותי שיש לצה"ל על פני צבאות ערב. בישראל מודאגים גם מעסקאות שרוקמת ארה"ב, למכירת טילים ומסוקי אפאצ'י מתקדמים למצרים ולסעודיה.

גורם מדיני אמר שמצרים נמצאת במרוץ התחמשות מדאיג וכי אסור שהשיקולים הכלכליים של ארה"ב יסייעו למרוץ זה. יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) אמר היום בראיון לגלי צה"ל, כי אינו מבין מדוע מצרים מתחמשת כך, בעוד שכנותיה, לוב וסודן, אינן מאיימות עליה. "יש לנו סיבה טובה להיות מודאגים", אמר שטייניץ.

לדבריו, הוא מודאג ומביע את דאגתו בציבור, מזה ארבע-חמש שנים, מההתעצמות ה"פראית" לדבריו של מצרים. לטענתו, גם התרגילים שעורך צבא מצרים כוללים סימולציות של עימות מול צה"ל וכל האינדוקטרינציה של מפקדים מצריים בעשור האחרון מהותה הכנה לעימות אפשרי עם ישראל.

שטייניץ אמר כי העלה את הנושא בשיחות שקיים בוושינגטון לפני מספר שבועות עם בכירים בממשל ועם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. הוא ציין עוד כי שני האיומים המרכזיים על ישראל כיום באים מכיוון איראן ולוב ולנוכח התחמשות מצרים וסעודיה. איום זה הוא "מעל ומעבר לאיום המתון מצד סוריה", אמר שטייניץ.
 
 
בתחילת השבוע התייחס ראש הממשלה, אריאל שרון, לאיום מצד לוב ואיראן ואמר כי לוב פועלת להשגת נשק גרעיני.

"ייתכן שלוב תהיה המדינה הערבית הראשונה שתצטייד בנשק גרעיני, אמר שרון והוסיף כי גם איראן מנסה להצטייד בנשק להשמדה המונית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by