בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"סוריה נמצאת במלחמה עם ערכי העולם התרבותי" 
 
 לארה``ב יש בעיה עם תמיכתו בטרור. בשאר אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר מנהיג הרוב בסנאט, לאחר שבית הנבחרים אישר הטלת סנקציות על סוריה; בין האופציות המוצעות: איסור ייצוא לסוריה ואיסור כניסת דיפלומטים סורים לארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקני אישר הלילה (חמישי) הצעת חוק, המאפשרת להטיל סנקציות על סוריה, בשל קשריה עם ארגוני טרור ובשל ניסיונותיה לייצר נשק בלתי קונבנציונלי. החוק מאפשר לביתהלבן לנקוט במגוון סנקציות כלפי דמשק וביניהן, איסור ייצוא סחורה אמריקנית לסוריה, הורדת הדרג הדיפלומטי בסוריה, ואיסור כניסה לדיפלומטים סורים לארצות הברית. החוק עדיין צריך לעבור את אשור הוועדה לענייני חוץ ואת אישור הסנאט כולו.

מנהיג הרוב בסנאט, טום דליי, אמר לאחר ההצבעה כי "בסוריה יש ממשלה שנמצאת במלחמה עם ערכי העולם התרבותי, ומהווה סכנה אלימה לאומות חופשיות ולנשים חופשיים ברחבי העולם". דליי הוסיף כי "אנחנו נשלח מסר ברו לנשיא אסד ולחבריו האחרים בציר הרשע: ארצות הברית לא תסבול טרור, ולא את מבצעיו או מממניו. אין להתעלם מהאזהרות שלנו".

בכירים בפנטטגון אומרים השבוע כי ארצות הברית לא שוללת מתקפה על סוריה. ריצ'ארד פרל, יועץ בכיר בפנטגון, המקורב לשר ההגנה ראמספלד ולנשיא בוש. אמר השבוע כי "אחרי מתקפת הטרור על ארה"ב לפני שנתיים, עמדת הנשיא בוש היא כי אין להבחין בין הטרוריסטים ובין מדינות החסות שלהם".

היועץ הבכיר אף התייחס להיבטים המבצעיים של פעולה צבאית אמריקנית בסוריה. "סוריה חלשה ביותר מבחינה צבאית", אמר פרל והוסיף "לא צריכה להיות בעיה להוציא תוכנית כזאת לפועל". בסיום דבריו הביע פרל תקווה שפעולת חיל האוויר הישראלי בעומק סוריה "מצביעה על שינוי במדיניות הישראלית, ברוח הדוקטרינה החדשה של בוש". הוא הוסיף: "יש לנו בעיה עם הסורים, שממשיכים לתמוך בטרור. אנחנו חייבים למצוא דרך שתעצור אותם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by