בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: עיתון מקומי מפרסם עדות של חטופה לשעבר 
 
 משלחת הכנסייה לא זכתה להפגש עם החטופים. אזור החטיפה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אישה שהוחזקה בשבי ה-ELN ונמלטה לאחרונה, סיפרה שראתה את קבוצת המטיילים החטופים, בהם גם 4 הישראלים; אין מו"מ לשחרורם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון קולומביאני מפרסם היום (ראשון) ראיון עם אישה שנחטפה על ידי מורדים מארגון ELN, שאחראי לחטיפת שבעת המטיילים האירופים והישראלים במדינה לפני כחודש. האישה נחטפה לפני שלושה חודשים והוחזקה בשבי ולדבריה, ראתה את קבוצה החטופים שבתוכה ארבעת הישראלים.

היא סיפרה שעל החטופים שומרים 15 מורדים במדי הסוואה. עוד סיפרה החטופה לשעבר, אשר נמלטה לפני שבועיים משבי ה-ELN, כי אחד המטיילים חלה והועבר לטיפול רפואי אך היא לא ידעה לומר מאיזו ארץ הוא. לדבריה, היא לא הורשתה לדבר עם החטופים האחרים ורק כיבסה את בגדיהם.

בתוך כך לא מתנהלים בימים אלה כל מגעים לשחרורם של המטיילים החטופים, לאחר שביום חמישי האחרון הודיעה משלחת הכנסייה הקתולית על כשלון המשא ומתן עם המורדים ועל פירוק המשלחת. הכנסייה נטלה על עצמה לתווך בין הממשלה לארגון שקיבל אחריות לחטיפה, אך משלא יצרו אנשיו קשר עם המשלחת הוחלט שלא להוסיף ולהמתין בשטח.

חברי המשלחת המתינו לאות מן החוטפים, במשך חמישה ימים בעיר סנטה מרתה שבאזור סיירה נוואדה. באזור זה נחטפו המטיילים, בהם ארבעת הישראלים, בני דניאל, אורפז אוחיון, עידו יוסף גיא וארז אלטוויל.

דובר משרד החוץ, יוני פלד, אמר לחדשות נענע שעדיין אין מידע לגבי מצבם של ארבעת החטופים הישראלים והוסיף, כי למשרד מגיעות מדי יום ידיעות שקריות ואף זדוניות לגבי מאמצי החילוץ שעושה ממשלת קולומביה.
 
 
משרד החוץ מקבל דיווח יומי משגריר ישראל בקולומביה, אשר נמצא בקשר ישיר עם נציגי הממשלה המקומית והכנסייה. לדבריו, ישראל לא יכולה לעשות מעבר לכך, משום שמדובר בשטח ריבוני של קולומביה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by