בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דפדפן נטסקייפ יתמוך בכל סוגי העברית בתוך חודשיים 

דפדפן נטסקייפ יתמוך בכל סוגי העברית בתוך חודשיים

 
 
שושנה פורבס

צוות מיוחד ביבמ ישראל עובד על פרוייקט שיאפשר לראות כל סוג עברית בנטסקייפ בצורה חלקה, ויפתור את כל בעיות העברית ברשת אחת ולתמיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מיוחד בחברת יבמ ישראל, שעובד על הטמעת תמיכה עברית מלאה בדפדפן נטסקייפ, ישלים את עבודתו ביוני 2000 ויסיים אחת ולתמיד את בעיות העברית ברשת.

כזכור, העברית ברשת מחולקת לשתי תקנים - ויזואלי ולוגי. בעוד הגרסאות הנוכחיות של הדפדפן אינטרנט אקספלורר תומכות בכל סוגי העברית (וגם בשפות נוספות), הרי שהגרסה הנוכחית של נטסקייפ לא תומכת בעברית לוגית (עברית חלונות רגילה), אלא רק בפונטים מיוחדים המאפשרים קריאת עברית ויזואלית (הפוכה).

כתוצאה מכך לא יכולים אתרים עבריים המבקשים להתאים את עצמם למשתמשי נטסקייפ, להתגמש לפי גודל המסך של המשתמש, לכתוב עברית ישירות לתוך קוד ה-HTML של האתר, או להשתמש בפונטים שונים מעבר לפונט ברירת המחדל. הדבר גורם גם לבעיית "שבירת השורות" הידועה שממררת את חיי מפתחי ומשתמשי האינטרנט כאחד. הכנסת תמיכה לוגית לנטסקייפ תאפשר לכל האתרים "להתיישר" לפי תקן זה, שהוא פשוט בהרבה לניהול ופיתוח. כיום, האתר הישראלי הגדול היחיד שמשתמש בעברית לוגית הוא MSN.

מכיוון שהגרסאות החדשות של הדפדפן של נטסקייפ מפותחות בשיטת "הקוד הפתוח", לפיה כל מתכנת יכול לתרום תוספת משלו לדפדפן, התאפשר לצוות מיוחד של יבמ לנסות ולפתור אחת ולתמיד את הבעיה. "אנחנו עובדים על הוספת תמיכה עברית על כל סוגיה בדפדפן, ואנחנו מצפים שהקוד יהיה זמין במלואו בסביבות חודש יוני", אומר ישראלי גידלי, מנהל הגלובליזציה ביבמ בישראל. עם זאת, מדגיש גידלי, אין לדעת באיזו גירסה רשמית של הדפדפן תשולב התמיכה בעברית.

אגב, צוות של יבמ מצרים עובד בשיתוף פעולה עם הצוות הישראלי, על הוספת תמיכה בשפה הערבית לדפדפן.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by