בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: עסקת השבויים - בכפוף לקבלת מידע על רון ארד 
 
 
חדשות נענע

שר הביטחון אמר כי יש להשלים את העסקה בהקדם; ראש הממשלה שרון נחוש להחזיר במסגרת עסקת השבויים הנרקמת עם החיזבאללה גם את דיראני, חוטפו של הנווט השבוי ; דיווח: איראן הציעה לדון ברון ארד - ישראל התעלמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, שאול מופז, אמר הערב (שישי) כי עסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה תתקיים בכפוף לקבלת מידע על רון ארד. מופז אמר בראיון ל'ערוץ 1' כי יש להשלים את העסקה בהקדם.

המידע על הנווט השבוי עשוי אולי להמתיק את הגלולה המרה שייאלצו לבלוע בני משפחתו של ארד ואנשי העמותה הפועלת לשחרורו, כאשר בעסקת השבויים ישוחרר גם מוסטפה דיראני, חוטפו של ארד, בתמורה לאזרח אלחנן טננבוים וגופותיהם של שלושת החיילים החטופים. ראש הממשלה שרון נחוש להחזיר דיראני משום שלדעתו, אין בו עוד תועלת כקלף מיקוח. שרון מתכוון להתעלם מהמחאה הציבורית הקשה נגד צעד זה.

ראש הממשלה סבור כי מספר איראנים העצורים בגרמניה מהווים קלפי מיקוח טובים בעניינו של רון ארד. שרון חושב שיש להמשיך לקדם את עסקת השבויים, כדי להציל את האזרח השבוי אלחנן טננבוים. רק לאחר שישוחרר טננבוים ייערך בירור לגבי נסיבות שהייתו בלבנון.

משפחתו של רון ארד מאשימה את ישראל בטיפול כושל בעניינו. גורמים המקורבים למשפחה האשימו את ישראל בהחמצת מספר הזדמנויות לנהל מגעים לשחרורו.

בעצרת שנערכה אמש בתל אביב, במלאת 17 שנים לנפילתו בשבי, קרא יושב ראש עמותת רון ארד, יוסף הררי, לחטוף את מנהיג החיזבאללה, השיח חסן נסראללה. באירוע השתתפו אלפי בני אדם, שקראו לא לשחרר את דיראני.
 

דיווח: איראן הציעה לדון ברון ארד - ישראל התעלמה

 
איראן הציעה לישראל כבר לפני שלוש שנים לפתוח בהידברות, שתכלול דיונים בגורלו של הנווט השבוי, רון ארד, אולם ישראל לא הרימה את הכפפה. כך חשף הבוקר 'מעריב'. על פי הדיווח, התבקש מנכ"ל משרד החוץ, איתן בנצור, להגיע לטהרן לשיחות מקדימות.

המנכ"ל הסכים, וביקש את אישורו של שר החוץ דאז, דוד לוי. השר סירב לבקשה, משום שלטענתו חשש לשלומו של בנצור. השר חשש, שהמנכ"ל יהפוך לבן ערובה באיראן.

לאחר התפטרותו של לוי מתפקידו, העלה בנצור את ההצעה האיראנית בפני ראש הממשלה דאז, אהוד ברק, שהחליט להתעלם ממנה. ברק טוען היום שכלל אינו זוכר את השיחה. הדיפלומט הישראלי, שהעביר את הצעת האיראנים לבנצור, מכחיש גם הוא את הפרשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by