בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיראק מנע מהאיחוד האירופי לגנות דברי ר"מ מלזיה 
 
 אנחנו דווקא אוהבים יהודים. מוחמד ואשתו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת, עקב התנגדותו לחלק מתוכנה של הודעת הגינוי; מהטיר מוחמד: איני חוזר בי, בדברי הביקורת יש מוסר כפול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא צרפת, ז`ק שיראק, מנע היום (שישי) מהאיחוד האירופי לגנות את דברי ראש ממשלת מלזיה, שאמר אתמול כי ``היהודים שולטים בעולם``. שיראק התנגד לכמה משפטים קצרים שנכתבו בהצהרה.

עם זאת, קולות רבים באירופה מגנים בתוקף את דבריו של מהטיר מוחמד. שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, אמר אתמול כי "אירופה מוקיעה בחוזקה את הצהרותיו של ראש הממשלה המלזי בנאום הפתיחה שלו בפסגת המדינות האיסלמיות במלזיה". פרטיני אמר את הדברים במסיבת עיתונאים במהלך פסגה של האיחוד האירופי. איטליה היא הנשיאה התורנית של האיחוד. שר החוץ הבלגי כינה את הדברים: "מטורפים ואנטישמיים לחלוטין".
 

שר החוץ המלזי: לא התנצלתי

 
ראש ממשלת מלזיה אמר היום כי אינו חוזר בו מדבריו וכי בדברי הביקורת של מנהיגים במערב יש מוסר כפול. קודןם לכן הכחיש שר החוץ המלזי, סעיד חאמיד אלבאר, את הדיווחים לפיהם התנצל על דברי ראש הממשלה אתמול בכנס המדינות המוסלמיות במדינה.

לדברי שר החוץ, דבריו הוצאו מחוץ להקשרם. מוקדם יותר היום דווח כי שר החוץ המלזי אמר שדברי ראש הממשלה לא כוונו נגד העם היהודי, אלא "נגד מדינת ישראל בלבד". אתמול אמר ראש ממשלת מלזיה כי "1.3 מיליארד מוסלמים חייבים להביס את היהודים, השולטים בעולם".

היתה או לא, במשרד החוץ הישראלי דחו את התנצלותה של מלזיה. ראש חטיבת התפוצות במשרד החוץ, נמרוד ברקן, אמר בראיון ל'גלצ' כי ההתנצלות המלזית היא בבחינת "נסיון למצוא חן בעיני המערב, תוך השארת הדברים על תוקפם למעשה בעולם האיסלאם. שר החוץ לא יניח לדבר הזה לקרות, ואנחנו נצא במערכה נרחבת בעניין הזה". שגריר ישראל בסינגפור אמר כי ביטויים כאלה אינם זכורים מאז ימי היטלר.

בתוך כך, ממשלת בריטניה זימנה הבוקר את שגריר מלזיה לבירור בנוגע להתבטאויותיו האנטישמיות של ראש הממשלה מהאטיר מוחמד. השר הבריטי, מייק אובריאן, הביע בפני השגריר את דאגותיה של בריטניה מהאמירות של מוחמד. לא נמסר מה היתה תגובת השגריר.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by