בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הישראלים שפונו מבוליביה נחתו בשלום בפרו 
 
 עשרות הרוגים במהומות. בירת בוליביה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת, במטוס הרקולס צבאי שחכר משרד החוץ מצבא פרו; 102 מטיילים ואנשי שגרירות יצאו באישון לילה מהבירה הנצורה; שר החוץ: הם היו בסכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תור ללחם (רויטרס)
 תור ללחם (רויטרס)   
הישראלים שפונו מבוליבה נחתו הערב (שישי) בשלום בפרו. כך נמסר ממשרד החוץ. 102 הישראלים הוטסו בשני סבבים במטוס הרקולס צבאי שחכר משרד החוץ מחיל האוויר של פרו. זאת, לאחר שחולצו הלילה מהמלון בלה-פאס בירת בוליביה והמתינו מספר שעות בנמל התעופה הצבאי של העיר אל-אלטו.

עם זאת, בבוליביה נמצאים עדיין במספר קבוצות קטנות כחמישים ישראלים שהודיעו שהם אינם מתכוונים לעזוב את המדינה. ממשרד החוץ נמסר כי הישראלים שנותרו במדינה שוהים באזורים בהם לא נשקפת להם סכנה וכי הומליץ להם לא להתקרב ללה-פאס הבירה או לאזורים מסוכנים אחרים.

ההרקולס הטיס אותם לעיירה בגבול בוליביה-פרו, שם המתינו להם נציגים של שגרירות ישראל בלימה. את הפינוי תיאמו אנשי השגרירות בלה-פאס בשיתוף עם אנשי השגרירות בלימה ובתיאום עם שלטונות פרו ובוליבה.

המטיילים הישראלים, שהיו נצורים במלון "אל לובו", ועימם משפחות השגריר ואנשי הביטחון בשגרירות, פונו בשלושה אוטובוסים לשדה התעופה בעיר אל-אלטו, בלווי צבאי ומשטרתי. באתר המטיילים של המלון נכתב, שהתיירים הלכו ברגל מבית המלון לשדה התעופה לאחת הכיכרות המרכזיות בעיר, ושם אספו אותם אוטובוסים, ככל הנראה של השגרירות.

שר החוץ שלום סיפר במסיבת עיתונאים במשרד החוץ בירושלים על פעולת החילוץ בבוליביה: "אמש לאחר חצות אישרתי את פעולת חילוץ הישראלים מהמלון. עדכנתי את ראש הממשלה וקיבלתי אור ירוק לביצוע הפעולה". שר החוץ ציין כי אישר את הפעולה לאחר שהתברר שהדרך לשדה התעופה תהיה מאובטחת על ידי גורמי הביטחון המקומיים. "הסכנה לחייהם במלון היתה גדולה בהרבה", אמר שלום.

הוא הוסיף: "המטרה היתה לעשות את זה תוך זמן קצר. המטוסים היו אמורים להמריא אבל יש עיכוב ובעוד זמן קצר יעלו יעלו האזרחים על מטוס שאמור לנחות בפרו". לדבריו, ישנם עדיין 22 ישראלים בבוליביה שאינם בבירה לה-פאס ולכן אינם בסכנת חיים.

שלום ציין כי השגרירות בלה-פאס לקראת סגירה והוסיף: "אינני רוצה לחשוב מה היה קורה אם האירוע הזה היה מתרחש בעוד כמה חודשים לאחר שהשגרירות סגורה. השגריר ואיש הבטחון, הם שאיפשרו לשמור על שלומם של הישראלים, ולהביא למצב שנוכל להנחית המטוס".

בעיר לה-פַאס (בספרדית: השלום) מתקיימות בחודש האחרון הפגנות אלימות נגד מדיניות הממשלה. עשרות אלפי בני אדם קראו לראש הממשלה ולנשיא להתפטר בעקבות עסקה לייצוא גז טבעי. לפי הערכות לא רשמיות 63 בני אדם נהרגו מאז פרוץ המהומות.
 

עוני, ותוכנית לייצור גז

 
העם הבוליביאני חש אי נחת כבר זמן רב, בשל העוני השורר במדינה. הטריגר למהומות היה פרסומה של תוכנית לייצר גז טבעי דרך צ'ילה. בין שתי המדינות שוררים יחסים מתוחים בשל סכסוך גבולות. העובדים פתחו בשביתות ובהפגנות, והם טוענים שלא יפסיקו עד שתופל הממשלה.

נשיא בוליביה, גונסאלו סנצ'ז דה-לוסאדה, הציע אתמול לראשי האופוזיציה לקיים משאל עם על תוכנית הגז. אולם האופוזיציה דחתה את ההצעה, והתעקשה על פיטורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by