בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וושינגטון: גז מדמיע ואלות לפיזור ההפגנות 

וושינגטון: גז מדמיע ואלות לפיזור ההפגנות

 
 
חדשות נענע 

אלפי מפגינים ניסו לשבש היום (שני) את הכינוס האחרון של קרן המטבע הבינלאומית בוושינגטון. בקרב בין המפגינים לבין כוחות המשטרה, נראה כי הפעם, ידה של המשטרה היתה על העליונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרב האחרון בין כוחות המשטרה בוושינגטון לבין אלפי המפגינים כנגד קרן המטבע הבינלאומית ותהליך הגלובליזציה הכלכלית, נראה כי ידה של המשטרה היתה על העליונה.

השוטרים ריססו גז מדמיע אל עבר המפגינים, שאיימו בשיבוש היום האחרון של הכנס הבינלאומי הנערך בעיר, כנס שבו משתתפים מנהיגי הכלכלה העולמית.

מסוכנות רויטרס נמסר כי החל משעות הבוקר המוקדמות, החלו להתקבץ כמה אלפי מפגינים בסמוך לבנייני קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי.

תוך זמן קצר החלו תגרות חוזרות ונשנות בין במפגינים לבין כוחות המשטרה שנערכו בהתאם והצטיידו בציוד מגוון לפיזור הפגנות.

כמו כן, חסמו המפגינים כבישים ושיבשו את תנועת כלי הרכב בעיר הבירה האמריקאית.

כוחות המשטרה פיזרו את המפגינים תוך שימוש בגז מדמיע, ועצרו רבים מהם.

ראש עיריית וושינגטון, אנתוני וויליאמס, טוען כי "כוונתו לא היתה להשתמש בגז מדמיע כנגד המפגינים. רצינו לאפשר הן למפגינים והן למתארחי הכנס להתקבץ ולהשמיע את דעותיהם".

ווילימאס דוחה את האשמותיהם של המפגינים לשימוש מופרז בכוח נגדם, על-ידי כוחות המשטרה, ואומר כי השוטרים גילו מידה רבה של שיקול דעת ומשמעת עצמית במשך כל זמן ההפגנות.

המפגינים מוחים כנגד המדיניות הכלכלית העולמית הפוגעת, לטענתם, במדינות העולם השלישי, ברווחת הצרכנים ובאיכות הסביבה. עוד טוענים המפגינים כי מדיניות זו תותיר את השליטה בעולם בידי תאגידי ענק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by