בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש הבטיח סיוע לפיליפינים הזועמים 
 
 הביקור הזה יקר לנו מדי! מפגינים במנילה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפגנות סוערות קידמו את ביקורו בן 8 השעות של הנשיא במדינה; אולם, במקום לדון בפתרון לרעב, התעמק בוש בטרור העולמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבים פיליפינים קיבלו היום (שבת) בזעם ובלעג את פניו של נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, שהגיע לביקור בן שמונה שעות במנילה הבירה. אלפי מפגינים שרפו את דגל ארצות הברית והניפו בובות נייר בדמותו של הנשיא.

"תעלול או איום?" שאלה אחת הכרזות (רמז לחג ההאלווין). לצד פוסטר סאטירי של הנשיא הוצבה רשימה של האשמות כלפי תרומתה של ארצות הברית לגלובליזציה, לעוני ולהרג ברחבי העולם. חלקם טענו לקונספירציה אמריקנית, ולניסיונם להשיג שליטה פוליטית וכלכלית גם בפיליפינים.

רבים זעמו על האירוח המפואר לו זוכה הנשיא, במדינה ששליש מתושביה נמצאים מתחת לקו העוני. "הביקור מדגיש בחריפות את מצבם של 15 מיליון הפיליפינים, אשר אינם יודעים מה משמעותה של ארוחת בוקר", אמר הסטודנט אלפי פולומבליט. האב פרנסיס, כומר שהצטרף להפגנה, סיפר לכתבים שהתכון להגיש לבוש דג מיובש ואורז, כדי שיוכל להזדהות עם העם הפשוט.

אולם, בוש לא רצה להזדהות עם העם. הוא הגיע לפיליפינים במסגרת ביקור במדינות אסיה, לקראת פסגה מדינית בתאילנד. את עיקר שיחותיו הקדיש לא לרעב במדינה, אלא למלחמה בטרור העולמי. בנאום בפני חברי הפרלמנט ציין הבוקר, כי לשתי המדינות יש אויבים משותפים, בהם רשת אל-קאעידה, מחתרת אבו -סייאף וארגון ג'מאעה איסלאמיה.

בוש שיבח את מאמציה של ראש הממשלה, גלוריה ארויו להילחם בטרור, והבטיח סיוע כספי שיסייע לה להצליח במטרה.
 

היפנים הזכירו לבוש מי זרק אטום על אנשים

 
הנשיא בוש פתח אתמול את ביקורו האסייתי בטוקיו, בירת יפן. הנשיא הודה למארחיו על תמיכתם הנדיבה בהשתלטות האמריקנית על עיראק.

יפן הצליחה לגייס סכום של 1.5 מיליארד דולר לטובת מאמצי השיקום בעיראק. "ראש הממשלה קויזימו הוא מנהיג דגול ואיש יקר", אמר בוש, ומיהר לבקש תרומה נוספת.

כמו בפיליפינים, גם ביפן הביעו האזרחים מורת רוח כלפי הביקור. בשעה שבוש ורעייתו נכחו בארוחת ערב חגיגית, הפגינו מול השגרירות האמריקנית בטוקיו עשרות בני אדם במחאה על המלחמה בעיראק והגלובליזציה. המפגינים הזכירו למי ששכח, שהמדינה היחידה עד כה שעשתה שימוש בנשק גרעיני נגד אנשים היא ארצות הברית, שהתקיפה את יפן בעת מלחמת העולם השנייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by