בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גדודי מילואים גוייסו בצווים חריגים 
 
 נשיקה לדרך. חייל מילואים יוצא לפעולה (לעמ)   
 
חדשות נענע

מופז הורה על הגיוס עקב ההתרעות; בצה"ל מכנים את ההחלטה "ראייה לטווח קצר"; זעם בקרב מילואימניקים שהוצבו בהתנחלויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל החל היום (ראשון) בגיוס של חמישה גדודי מילואים לאבטחת קו התפר, רצועת עזה ובקעת הירדן. צווים חריגים נשלחו לבתיהם של אלפי חיילים, שנקראו לשירות מיוחד בן ארבעה שבועות.

הגיוס נעשה על פי החלטת שר הביטחון, שאול מופז, על רקע ההתרעות לכוונות מחבלים לבצע פיגועים בישראל. הם יחליפו את היחידות הסדירות שהוצאו מקורסים והכשרות כדי לשמור בשטחים. לחיילי שני המחזורים הבראים שיגוייסו יישלחו צווים רגילים.

גורמים במערכת הביטחון מותחים ביקורת על הגיוס המורחב, ואומרים כי נעשה בראייה קצרת טווח ונקודתית. שר הביטחון, שאול מופז, הסביר בישיבת הממשלה שהערכה בשבוע שעבר כי על צה"ל להשקיע יותר תשומת לב למעברי הגבול, "דבר שמצריך עוד חיילים, במיוחד בגלל שבצה"ל צמצמו בשנה האחרונה כעשרה גדודים, חלקם בקו התפר". בנוסף, מעוניין מופז להפוך את המחסומים בגדה למעברי קבע מסודרים. בימים האחרונים הוגדל מספר החיילות המוצבות במחסומים והוספו כלבי גישוש.

תנועת המילואים בלת"ם (בלי תנאי מילואים) קוראת לשר מופז להתפטר מתפקידו. במכתב לשר נאמר כי "קלות הוצאת צווי החרום היא בלתי נסבלת ומסוכנת. מסוכנת משום שהוצאתם יוצרת משבר אמון בין איש המילואים ומערכת הביטחון, כאשר מעל הצו מתנוסס סימן שאלה גדול לגבי נחיצותו. הזילות בשימוש בצווי החירום מוכיחה שאינך מבין את המשמעויות של קריעת איש המילואים מהיום למחר ממשפחתו, מילדיו, מעבודתו ומלימודיו".

חיילים של אחד מן הגדודים המגוייסים, אשר הוצבו לשמור על התנחלויות, הביעו זעם רב על הצבתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by