בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: עסקת השבויים לא תתבצע במחטף 
 
 חושש מהדלפות. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה הגיב לדרישת לימור לבנת כי ידווח לממשלה על ההתקדמות ואמר כי על השרים להניח למו"מ להתנהל בשקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי על השרים להניח לוויכוחים הפומביים בעניין עסקת השבויים עם החיזבאללה ולתת למשא ומתן להתנהל בשקט. ראש הממשלה הבהיר כי עסקת השבויים "לא תתבצע במחטף".

שרון אמר את הדברים בתגובה לדרישתה של שרת החינוך, לימור לבנת, כי בפני השרים יוצג מידע נוסף בנוגע לעסקה. לבנת אמרה כי על השרים להיות מעורבים בגיבוש העסקה ולא להיות רק "חותמת גומי". ככל הנראה שרון אינו מעוניין לעדכן אצת השרים בסוגייה בשל חשש מהדלפות.

ראש צוות המשא ומתן להחזרת השבויים, האלוף בדימוס אילן בירן, צפוי לדווח היום לראש הממשלה, אריאל שרון ולשר החוץ, סילבן שלום, על התקדמות המגעים עם החיזבאללה. בירן שב בסוף השבוע מגרמניה, שם ערך סבב של שיחות.

במקביל נשמעים קולות פסימיים לגבי ההתקדמות במשא ומתן. לדברי מקורות מדיניים בישראל התהליך נמשך מעבר למצופה, בשל מחלוקות בנוגע לשלוש סוגיות מרכזיות: שחרור אסירים לבנונים; ארצות המוצא של האסירים המשוחררים; העברת דגימות הדנ"א של החיילים החטופים לידי ישראל.
 

לא משחררים לבנוניים שהיו מעורבים בפיגועים קשים

ישראל מציעה לשחרר 400 אסירים, בהם השייח עבד אל-כרים עובייד ומוסטפה דיראני. אך בחיזבאללה דורשים לשחרר את כל האסירים הלבנוניים. הסיבה היא שחלק מהאסירים הלבנוניים היו מעורבים בפיגועים קשים נגד ישראלים. אסירים מצריים לא מוכנה ישראל לשחרר כל עוד לא מוכנה מצרים לשחרר את עזאם עזאם, שהורשע בריגול.

את דגימות הדי.אן.איי. של שחיילים החטופים מבקשת ישראל לקבל כתנאי לשחרור האסירים, בעוד שהחיזבאללה מוכן למסור אותן רק לאחר השחרור.

שר החוץ סילבן שלום, ייצא מחרתיים לביקור בברלין, והוא צפוי לדון גם בנושא זה. שלום ייפגש עם הקאנצלר גרהארד שרדר ועם שר החוץ יושקה פישר. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר לאחרונה כי בגרמניה כלואים אסירים איראניים, שמהווים קלפי מיקוח במשא ומתן על השבויים. האלוף בירן צפוי לצאת שוב לגרמניה השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by