בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עמרי שרון  
 
 לא שמר על זכות השתיקה. אריאל ועמרי שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חבר הכנסת נחקר במשך כשעה וחצי ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת עומרי שרון מסר בצהריים (ראשון) עדות ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. שרון נחקר במשך כשעה וחצי לגבי האי סדרים שהתגלו במימון הפריימריס בליכוד. עם צאתו מהחקירה סירב שרון להשיב לשאלות.

לפני כחודש וחצי נחקר עמרי שרון בפרשת מימון הפריימריס ובפרשת סיריל קרן. שרון נחקר באזהרה במשך עשר שעות, מסר לחוקריו את גרסתו ולא שמר על זכות השתיקה. ואולם, החוקרים טענו כי לא זכו לקבל את התשובות להן קיוו. יצוין כי כבר קודם לכן הבהיר שרון למקורביו כי אין בכוונתו לשמור על זכות השתיקה, כפי שעשה אחיו גלעד, אלא לשתף פעולה עם החוקרים ככל יכולתו.

עמרי שרון חשוד כי היה מעורב בהקמתן של חברות קש שמימנו את מערכת הפריימריס של אביו, אריאל שרון, ב-1999. כמו כן נחשד במעורבות בפרשת ההלוואה מאיש העסקים סיריל קרן. בחקירתו הקודמת השיב שרון על שאלת החוקרים המתייחסת לשותפותו להלוואת סיריל קרן ולהעברת הכסף מאוסטריה. לדבריו הוא לא הוא עסק בהעברות הכספים אלא אחיו, גלעד, משום שהוא עצמו איננו בקיא מספיק בענייני כלכלה ובנקים. בחקירה נוספת, שנערכה בפברואר 2002, שמר עמרי שרון על זכות השתיקה ולא שיתף פעולה עם חוקריו.

חקירת המשטרה החלה בעקבות פרסומו של דו"ח מבקר המדינה על מערכת הבחירות ב-2001. מבקר המדינה גילה כי תשלומים לבעלי מקצועות שונים שסייעו לאריאל שרון, הועברו בידי חברות קש. מבדיקת מבקר המדינה עלה עוד כי החברות הללו הוקמו עוד בתקופה שבה אריאל שרון ביקש להתמודד על ראשות הליכוד. אחד האנשים המרכזיים שהפעיל לכאורה את מנגנון חברות הקש הללו, היה עומרי שרון.

בקרוב צפוי להיחקר גם ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת סיריל קרן. לפי החשד שימש קרן כצינור להעברת כספים לכיסוי ההלוואות שנטלה משפחת שרון בכדי להחזיר את כספי מימון הפריימריס. החקירה בפרשה אינה מתקדמת בשל סירובו של בנו השני של ראש הממשלה, גלעד שרון, להעביר למשטרה מסמכים. ההחלטה בעניין זה תלויה בבית המשפט העליון שצפוי לדון בסוגייה בשבוע הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by