בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדגם: מפלגת העם הימנית ניצחה בבחירות בשוויץ 
 
 כיוון כלכלי ימני-שמרני, ופיקוח מוגבר על הגירה. שוויץ (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עם סיום הבחירות הכלליות בשוויץ, מתברר כי מפלגת העם (SVP) השמרנית היא זו שתרכיב את הקואליציה הימנית הראשונה במדינה מזה 44 שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלגת העם השוויצרית זכתה הערב (ראשון) ברוב קולות המצביעים בבחירות לפרלמנט, לאחר שהריצה קמפיין בו האשימה את הממשלה הנוכחית בטיפול "רך" בבעיות הפשע והמהגרים במדינה, כך עולה ממדגם הטלוויזיה הממלכתית בשוויץ.

עם סיום הבחירות לפרלמנט תוכל מפלגת העם (SVP) השמרנית להרכיב את הקואליציה הימנית הראשונה במדינה מזה 44 שנה. המפלגה, שמדיניותה בנושאי הגירה ותרבות משכה ביקורת עזה מצד גורמים ליברליים, נהנית באופן מסורתי מתמיכה מסיבית באיזורים דוברי-הצרפתית במערב המדינה. בבחירות הנוכחיות, ניסתה למשוך גם את קולותיהם של המצביעים בקנטונים דוברי הגרמנית באמצעות עמדות ימניות, המנוגדות למדיניות האיחוד האירופי בנושאי הגירה.

פרשנים אירופיים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי עליית כוחה של מפלגת העם, בראשות כריסטוף בלוכר, נובעת מסיבות דומות לאלה שהביאו באוסטריה לעליית "מפלגת החירות" הימנית בראשות ירג היידר: הקריאה למרכזיות רבה יותר בארגון מבנה הממשלה, כיוון כלכלי ימני-שמרני, ופיקוח מוגבר על ההגירה מן העולם השלישי אל המדינה.

נציבות הפליטים של האו"ם פרסמה בשבוע שעבר ביקורת חריפה על תעמולת הבחירות של המפלגה בעיתון צרפתי, לפיה "האלבנים והאפריקאים שולטים במסחר הסמים הבינלאומי". בהודעה לעיתונות, טענה הנציבות כי מודעות המפלגה מהוות "מניפולציה פרועה", והאישמה אותה במדיניות מפלה ביותר כלפי מבקשי מקלט מדיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by