בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"התגובות לדבריי מראות שהיהודים שולטים בעולם" 
 
 הביקורת העולמית מוכיחה שהיהודים שולטים. מהאטיר מוחמד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומר ראש ממשלת מלזיה, מהאטיר מוחמד, ומוסיף: "אין הרבה יהודים, אך הם שחצנים ומזלזלים בכל העולם"; הנשיא שיראק גינה דבריו הקודמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
''תגובת העולם לדבריי מראה שהיהודים אכן שולטים בעולם'' – כך אומר היום (שלישי) ראש הממשלת מלזיה, מהטיר מוחמד בראיון לעיתון התאילנדי "בנגקוק פוסט". הדברים נאמרים בתגובה לביקורת העולמית נגדו עקב דברים אנטישמיים שאמר, לפיהם היהודים יהירים ושולטים בעולם.

לדברי מהטיר, "ישראל היא מדינה קטנה...אין הרבה יהודים בעולם, אך הם כה שחצנים ומזלזלים בכל העולם. אפילו אם האו"ם אומר 'לא', הם ממשיכים...".

למנהיגים שתקפו את מהטיר על דבריו, מיום חמישי שעבר בגנות היהודים, הצטרף אמש גם נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, שאמר לראש הממשלה המלזי כי דבריו פסולים ומעוררים מחלוקת. "דברים אלה עומדים בסתירה מוחלטת לאמונותיי", אמר בוש במהלך פסגת אייפ"ק שהתקיימה בתאילנד.

בהודעה שפירסם הבית הלבן נאמר עוד כי "הדברים מלאי שנאה וזו לא הפעם הראשונה שמהטיר אומר דברים שערורייתיים".

קודם לכן גינה נשיא צרפת, ז'אק שיראק, את נאומו של מהטיר בפסגת המדינות המוסלמיות בשבוע שעבר, בו אמר כי היהודים שולטים בעולם. במכתב ששלח למהטיר כתב שיראק, "הערותיך על שליטת היהודים בעולם מעוררות שאט נפש בצרפת וברחבי העולם".

עוד נאמר במכתב: "גם אם אתה וממשלתך דחיתם את האשמות האנטישמיות נגדכם, הערותיך האנטישמיות פוגעות בזכר השואה". דובר לשכת הנשיא אמר כי שיראק כתב את המכתב לאחר שבתקשורת העולמית פורסם, שהוא ניסה לחסום את כוונת האיחוד האירופי לגנות את דברי מהטיר.
 
 
בטרם גינה שיראק את הנאום באופן פומבי, הביע שר החוץ, סילבן שלום, את אכזבתו מדברי נשיא צרפת באומרו, "חבל שבהתנהגותה, מאפשרת צרפת להבין כי קיים שמץ של הבנה לדברי ההבל האנטישמיים של ראש ממשלת מלזיה. על כל גורם בינלאומי להוקיע את הדברים".

ארצות הברית, האיחוד האירופי, ישראל ואוסטרליה האשימו את מהטיר בנשיאת נאום אנטישמי אך זה דחה את ההאשמות והאשים את מדינות המערב בדו-פרצופיות. איטליה, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, גינתה את הנאום בשם כל מדינות האיחוד, ביום בו נאם מהטיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by