בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"החוליה שנפגעה אתמול בעזה תכננה פיגוע המוני" 
 
 מאות פלסטינים התגודדו סביב הרכב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים בצה"ל אומרים כי 7 מ-14 ההרוגים הפלסטינים אמש - פעילי חמאס; על חלק מגופות המחבלים נתגלו שרידי חגורות נפץ; סרט ששחרר צה"ל לפרסום סותר את טענות הפלסטינים לפיהן נורו טילים לעבר קהל שהגיע למקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פצועים מפונים לבית החולים בעזה. הבוקר ברצועה (רויטרס)
 פצועים מפונים לבית החולים בעזה. הבוקר ברצועה (רויטרס)   
חוליית המחבלים שנפגעה אמש בהתקפת חיל האוויר בעזה תיכננה לחדור לישראל ולבצע פיגוע המוני. גורם צבאי בכיר אומר הערב (שלישי) כי שתיים מהגופות, שעליהן התגלו שרידי חומר נפץ, היו של מחבלים שתכננו לבצע פיגוע התאבדות. ``פגענו בוודאות בשבעה מחבלים בתקיפות חיל האוויר בעזה אתמול", נמסר, "ייתכן שנפגעו אחד עד שלושה אנשים נוספים``.

הגורם הכחיש את דיווחי הפלסטינים לפיהם מספר הנפגעים הגדול נובע מכך שלאחר שנורו הטילים לערב הרכב, חיכה המסוק ליד זירת החיסול וכאשר החלו הפלסטינים להתגודד במקום ירה טילים נוספים לעבר ההמון. בסרט שצולם ממזל"ט וששחרר הערב צה"ל לפרסום, נראה בבירור כי הטילים לא נורו לעבר המון פלסטיני אלא לעבר הרכב כאשר נסע ברחוב כמעט ריק מאדם. ככל הנראה האזרחים שנפגעו בפעולה הן דייירי הבתים הסמוכים.

14 פלסטינים, 6 מהם אזרחים, נהרגו אתמול בחמש תקיפות של צה"ל ברצועת עזה. תשעה פלסטינים נהרגו וכמאה נפצעו מירי טילים של מסוקי חיל האוויר לעבר רכב פרטי ברצועת עזה. מצה"ל נמסר כי כוח שפעל ליד גדר המערכת נתקל בחוליית פלסטינים שניסתה לחדור לתחומי ישראל ליד קיבוץ נחל עוז. הכוח פתח באש והרג שניים מחברי החולייה אך היתר הצליחו להימלט.

צה``ל קיים מעקב אחרי הרכב בו נמלטו הפלסטינים ומסוקי קרב של חיל האוויר ירו טילים לעברו, בעת שהמון התאסף סביבו במחנה הפליטים נוסיראת. בתקיפה הזו נהרגו ארבעת יושבי הרכב וכחמישה אזחרים, בהם איש צוות רפואה שהגיע כדי לעזור לנפגעים. .

במתקפה אחרת הפציצו אמש מטוסי חיל האוויר את הריסות מעבדת החבלה שהופצצה גם קודם לכן בשכונת סג'עייה בעזה. ההתקפה נועדה להשלים את הרס המקום ולמנוע מהפלסטינים לעשות שימוש באמצעי לחימה ששרדו את המתקפה הקודמת. לטענת צה"ל, במבנה אוחסנו אמצעי לחימה, ובהם טילי קסאם, פצצות מרגמה ומטעני חבלה.

אתמול בבוקר נהרגו שני פעילים של הזרוע הצבאית של החמאס ואזרח פלסטיני מירי טילים לעבר הרכב שבו נסעו במרכז העיר, בשעה שעצרו ברמזור, סמוך לתחנת דלק. בהתקפה נפצעו 12 בני אדם נוספים. לדברי הפלסטינים, פעילי החמאס הם חאלד אל-מסרי ואיאד אל-חילו. ברכב שבו נסעו, מסוג פיג`ו, היתה כנראה תחמושת שגרמה לסדרת פיצוצים.

כשלוש שעות קודם לכן, ביצע חיל האוויר תקיפה נוספת: בצה"ל אומרים כי המטרה היתה מעבדת חבלה של החמאס בשכונת סג'עייה, אולם הפלסטינים טוענים כי על הכוונת היה בכיר הג'יהאד האיסלאמי, השייח עבדאללה שאמי, שלא נפגע כלל באירוע. עם זאת נמסר על 14 בני אדם, בהם נשים וילדים, שנפצעו, מהם כמה באורח קשה. נמסר כי הטיל פגע בבית סמוך לביתו של שאמי, שהיה ריק.

בראיון לרשת הטלוויזיה אל ג'זירה הגיב שאמי על ההתקפה: "ההתקפה נועדה לפגוע בי אך פגעה בבית סמוך. הטענה כי הבית הסמוך הוא מחסן נשק היא שקרית, שכן מדובר בבית שנמצא עדיין בתהליך בנייה. ברגע שהאוייב פספס אותי", המשיך, "הוא דבק בטענה השקרית הזו. האוייב שם אותי ברשימת המבוקשים לחיסול, אך לא רק אני מועמד לחיסול, אלא כל העם הפלסטיני מועמד לחיסול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by