בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: נסלק את ערפאת; ארה"ב: זה לא יהיה דבר מועיל 
 
 מתכונן לחורף חם. שרון במליאה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

3 חכי"ם הוצאו מהמליאה במהלך נאום רה"מ בפתיחת מושב החורף; פרס לשרון: החמצת את כל הרכבות; נדחו הצעות האי אמון שהגישו ש"ס ומרצ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"גמרנו אומר לסלק את ערפאת מהזירה המדינית", כך אמר אמש (שני) ראש הממשלה, אריאל שרון, בנאומו המדיני, בפתיחת מושב החורף של הכנסת. שרון אמר כי ערפאת הוא המכשול העיקרי בדרך לשלום. לדבריו, הרשות אינה עושה די למלחמה בטרור. הממשל האמריקני הגיב להצהרתו של שרון ודובר מחלקת המדינה אמר כי פעולה ישראלית נגד ערפאת לא תהיה דבר מועיל וביקש מישראל להימנע מכך.

שרון תקף גם את החותמים על בהסכם ז'נבה אשר לטענתו "נותנים פרס" למשלחי הטרוריסטים. שרון אמר כי "מפת הדרכים" חזונו המדיני של הנשיא בוש, הוא הדרך היחידה להתקדמות לקראת משא ומתן עם הפלסטינים. לדבריו, "כבר בחודשים הקרובים אנחנו נוכל לצאת מהקיפאון ולהקדם לקראת הסדר עם הפלסטינים".

בהתייחסו לגדר ההפרדה אמר שרון כי הממשלה החליטה להאיץ את בנית הגדר. שרון אמר כי לא מדובר בגבול מדיני או ביטחוני, אלא באמצעי נוסף של ממשלת ישראל לסכל את פעילותם של ארגוני הטרור.

שלושה חברי כנסת הוצאו מן האולם במהלך הנאום, לאחר שקראו קריאות ביניים רבות. שלושת חברי הכנסת הם עיסאם מחול מסיעת חד"ש- תע"ל, חברת הכנסת ניסים זאב מש"ס וחבר הכנסת הרב ישראל אייכלר מסיעת "אגודת ישראל".
 

פרס לשרון: דבר לא מתקדם מאז שאתה מכהן בתפקידך

 
יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת שמעון פרס, תקף את מדיניות הממשלה ואמר כי "ראש הממשלה, החמצת את ההזדמנות ואין סיכוי שתתקן את זה. החמצת את כל הרכבות... מאז שאתה מכהן בתפקיד עוד שנה עוד שנה חולפות ולא קורה כלום".

פרס גם תקף את הממשלה על החלטותיה בכל הנוגע לעיצומים של עובדי ההסתדרות. לדבריו, "במדינה מודנית מותר לעובדים להילחם על זכויותיהם! מה אתם רוצים, שכולם יהיו כפופים לפקידי הממשלה? יציבות כלכלית תשיגו רק בהידברות. לממשלה אין מונופול על הצעת הצעות וניהול דיון -מותר לעובדים לקיים דיון".

פרס גם תמך בחותמי הסכם ז'נבה. לדבריו, הזכות לחפש שלום היא זכות בסיסית. רק הזכות לחתום הסכם רשמי שמורה לממשלה. פרס אמר כי ''ההסכם הזה מראה שיש עם מי לדבר, ויש על מה לדבר''. עם זאת, פרס הבהיר כי אינו מסכים עם כל פרטי ההסכם.
 

ריבלין: עלינו להוכיח כי לא כולנו נהנתנים

את מושב הכנסת פתח יושב ראש הכנסת. ראובן ריבלין, שמתח ביקורת על התנהגות חברי הכנסת לדברי ריבלין, "תדמית הכנסת נמצאת בשפל" לדברי ריבלין, יש לעשות הכל כדי "להקיא מתוכנו את החוטים הבודדים". ריבלין אמר כי על חברי הכנסת להראות לציבור כי "לא כולם חוטאים ולא כולם מושחתים ולא כולם נהתנים החיים על גבו של הציבור העשוק".

הכנסת דחתה את הצעות האי-אמון שהגישו ש``ס ומרצ. בהצעת האי אמון שהגישה מרצ תמכו 30 חברי כנסת ו-53 התנגדו. בהצעת האי אמון שהגישה ש``ס תמכו 20 חברי כנסת, 45 התגנדו ו-19 נמנעו. ש``ס הגישה את ההצעה עקב החלטת הממשלה להעביר את בתי הדין הרבניים לאחריות משרד המשפטים. מרצ הגישה את ההצעה עקב המצב המדיני, הכלכלי והחברתי. חברי סיעת המפד"ל נעדרו מהמליאה בעת ההצבעה על הצעת האי אמון של ס"ס, בעקבות התנגדותה להחלטה בעניין בתי הדין הרבניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by