בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: אין תרופה לשירים שנתקעים לכם במוח 
 
 שירים הם לפעמים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

פרופ' באוניברסיטת סינסנטי החל את המחקר לאחר שקיבל עשרות פניות לעזרה מכל רחבי העולם; למרות שלא מצא תרופה הגיע למספר מסקנות מעניינות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא צפויים וערמומיים הם השירים שחודרים דרך אפרכסת האוזן לתוך המוח ומסרבים לעזוב. הסימפטומים הנפוצים: רמות גבוהות של עצבים ותסכול. מחקר שנעשה בנושא באונ` סינסנטי, בארה``ב מגלה כי קיימים מספר טיפולים אפשרים, אך לא תרופה.

"תולעת האוזן" הוא מונח אותו טבע ג'יימס קלאריס, פרופ' לשיווק באונ' סינסנטי, והתכוון למעשה לשירים לא קרואים המצליחים להתקע במוחם של בני אדם. מאז שהחל את מחקרו בשנת 2000, קלאריס קיבל בקשות לעזרה בנושא מאנשים מכל רחבי העולם.

לדבריו של הפרופסור, כל אחד מאיתנו סובל לעיתים מבעיית "תולעת האוזן": "אני חושב שמכיוון שמדובר בבעיה פרטית, לא רבים נוהגים לשוחח עליה בציבור, לדעתי, אנשים זקוקים לניחום חברתי בעניין. הם רוצים לדעת אם אנשים אחרים חווים את אותה חוויה".

קלאריס עצמו, סבל מהתופעה לאור העובדה כי אשתו עובדת כמנהלת מקהלה בכנסייה, ומצא עצמו מתעניין לא מעט בתופעה. כמוסיקאי הלומד כעת כיצד משווקים מגיעים לקהל היעד שלהם, הוא החל לתהות עד כמה תופעת "היתקעות" השירים רחבה, והחל לבצע סקרים בנושא בשנת 2000.

למרות שלא הצליח למצוא תרופה לבעיה הגיע למספר מסקנות: נשים מתעצבנות ומתוסכלות יותר מגברים כתוצאה מ"תולעת האוזן", אנשים החשופים לעיתים קרובות למוסיקה סובלים יותר, ויכול להיות שיש קשר בין "תולעת האוזן" לאנשים בעלי הפרעות במערכת העצבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by