בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו: לא ניכנע לסחטנות מצד ההסתדרות 
 
 האזרחים מתבקשים להתכונן לערימות הזבל (לעמ)   
 
חדשות נענע

לדברי שר האוצר הממשלה לא תיכנע לדרישות בלתי סבירות; ההסתדרות: שביתה כללית החל מ-3 בנובמבר; באוצר: השביתה - מגה התעללות באזרחים; צוותי המו"מ ישובו להיוועד מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנהגת ההסתדרות התכנסה הבוקר (חמישי) והחליטה על שביתה כללית במשק, החל מ-3 בנובמבר. ההסתדרות מאיימת כי מדובר בשביתה כוללת שתהיה "יום הכיפורים של השביתות". בשביתה צפויים להשתתף עובדי חברת החשמל, מקורות, בתי החולים, מערכת החינוך, הרשויות המקומיות, כולל העובדים האחראים על איסוף האשפה.

פגישתם של שר האוצר נתניהו ויו``ר ההסתדרות פרץ הסתיימה לפני הצהריים ללא תוצאות. השניים סיכמו להמשיך במשא ומתן. צוותי המו"מ ייפגשו מחר שוב. לאחר הפגישה אמר נתניהו כי השביתה הכללית בה מתכננת ההסתדרות לפתוח ב-3 בנובמבר אינה ``מגה שביתה אלא מגה התעללות בציבור``. פרץ אמר כי ההסתדרות החליטה לשים קץ לניצול של האוצר ו"להחזיר את מערכת יחסי העבודה לשפיות".

נתניהו קיבל אמש את התנאים המוקדמים שהציבה ההסתדרות לניהול המשא ומתן על השינויים בתקציב 2004. בין היתר מדובר בביטול סעיפים בתקציב הפוגעים בשכר העובדים ובפנסיות. ההסתדרות דרשה גם חתימה על מסמך שלא יאפשר לממשלה לבצע שינויים במגזר הציבורי ללא הסכמת העובדים, ואת הקפאת הליכי החקיקה בנושא.

פגישתם של נציגי האוצר וההסתדרות הסתיימה אמש ללא תוצאות. יו``ר הסתדרות עובדי המדינה, עופר עיני, הפסיק את הפגישה ואמר כי הצדדים חזרו למעשה לנקודת ההתחלה בשל התנגדותו להצעת האוצר לנושאים שיידונו במשא ומתן. לפיכך צפויים העיצומים להימשך. עיני נועד עם הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר. בסיום הפגישה העריך הולנדר כי נציגי האוצר הגיעו עם הצעות טובות מספיק בכדי לסיים את הדיונים עד סוף השנה.

בינתיים ממשיכים עובדי המדינה בעיצומים, אולם אלה לא הורחבו. בין היתר צפויים שיבושים במשרדי הממשלה, במע``צ, במעבדות הרפואיות וכן בביטוח הלאומי, במס ההכנסה ובטאבו, שם לא תהיה קבלת קהל. עובדי מע"צ משבשים את התנועה במספר צמתים מרכזיים בארץ, במחאה על כוונת הממשלה לסגור את החברה.
 

מאה ימים של שקט ברשות הנמלים

 
האוצר וההסתדרות התעמתו לאחרונה גם בנוגע לרשות הנמלים, לאחר שהממשלה הודיעה כי היא מתכוונת לפרק את הרשות לשלוש חברות שיתחרו זו בזו. עובדי הרשות פתחו בשביתה ממושכת, והאוצר, בתגובה חסרת תקדים, הביא לדיון מזורז בכנסת לאישור ההפרטה ואיים להעביר את הסחורות דרך נמלי מצרים וירדן. עובדי הרשות הגיעו למו"מ ושני הצדדים סיכמו על "הפסקת אש זמנית" למשך מאה ימים לצורך דיון מחודש במצב.

לאחרונה הביעו בכירים ברשות הנמלים חשש, שנמל אילת ייסגר בתוך שנה משום שאינו כלכלי. לדבריהם, נמלי חיפה ואשדוד מסבסדים את נמל אילת אולם עם השינוי המבני שעומד לעבור על רשות הנמלים, גם נמלים אלו ייקטנו ולא ניתן יהיה להמשיך להפעיל את נמל אילת, בו עובדים היום כ-160 עובדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by