בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים הקרובים: ניסיון למצוא פתרון למשבר עם המפד"ל 
 
 זה אומר שלי וזה אומר שלי. לפיד ואיתם (לעמ)   
 
חדשות נענע

רה"מ: אני עומד מאחורי ההחלטה להעביר את בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים; הסיכום: מנכ"ל משרד רה"מ והאחראי על נושאי דת ומדינה בשינוי ינסו למצוא פתרון לסוגיות שלהן המפד"ל מתנגדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר שינוי, יוסף לפיד, נועדו בצהריים (שלישי) בניסיון לפתור את המשבר הקואליציוני שנוצר בעקבות כוונת הממשלה להעביר את בתי הדין הרבניים לסמכות משרד המשפטים, בראשות לפיד.

בתום הפגישה אמר שרון כי הוא עומד מאחורי החלטת הממשלה להעביר את בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים. עם זאת, סוכם כי מנכ``ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, וחבר הכנסת, רוני בריזון, האחראי על נושאי דת ומדינה בשינוי ייפגשו בימים הקרובים וינסו למצוא פתרונות לסוגיות שלהן המפד``ל מתנגדת.

על פי ההסכם הקואליציוני, עליו חתמו סיעות שינוי והמפד"ל, משרד הדתות יפורק, ובתי הדין הרבניים יועברו למשרד המשפטים. עם זאת, המפד"ל מתנגדת בתוקף להעברת הסמכות לידי לפיד, ומאיימת בפרישה מן הממשלה.

לשכת המפלגה החליטה אתמול שאם הכנסת תאשר את החלטת הממשלה לפיה יועברו בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים, תמליץ הלשכה למרכז המפלגה לפרוש מהקואליציה. יושב ראש המפד``ל, אפי איתם, אמר כי המפד``ל מושיטה יד כדי למצוא פתרון. איתם קרא לראש הממשלה להתחיל מיד במשא ומתן עם הרבנים הראשיים, כדי למנוע קרע בין הממשלה לעולם התורה, בארץ ומחוצה לה.

לעזרת המפד"ל התייצבו הרבנים הראשיים שאמרו כי ההצעה היא "סכנה מוחשית", ומאיימים בהתפטרות אם תאושר. הגורמים הדתיים מציעים תכנית אלטרנטיבית, במסגרתה תועבר סמכות בתי הדין למשרד ראש הממשלה.

בזירה הפוליטית לא מתרשמים במיוחד מאיומי המפד"ל. בש"ס אומרים כי המפד"ל אינה מתכוונת לממש את איומיה. חבר הכנסת יצחק כהן מש"ס אומר בגלי צה"ל כי "המפד"ל לא תפרוש מהממשלה גם אם יחזירו את הכותל המערבי לשייח אחמד יאסין". גם מקורבי שרון אינם מתרגשים ומעריכים כי המשבר יסתיים בקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by