בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: להפסיק הטירוף הישראלי; פריצקי: צריך להתנצל 
 
 הטיל פגע ברכב בעת שהמון התגודד סביבו. שרידי הרכב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ערפאת ידון עם בכירי אש"ף בפעולת צה"ל בעזה וקורא לקהיליה הבינל' להתערב; פורז: הייתי מעדיף שהמחבלים יימלטו ולא להרוג ילדים; החמאס והג'יהאד מאיימים: צפו לנקמה כואבת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, קורא היום (שלישי) להתערבות בינלאומית מיידית של הקוורטט בעקבות יום התקיפות אמש ברצועה שבמהלכו נהרגו 14 פלסטינים ועשרות נוספים נפצעו. לדבריו, על מנהיגי הקוורטט המנסים לגבש הסכם שלום, להתערב באופן מיידי כדי "לעצור את מעשי הטירוף של צה"ל בשטחים". ערפאת זימן את חברי הוועד הפועל של אש``ף ללשכתו לדון בפעולת צה``ל בעזה.

תגובות נוספות ברשות הפלסטינית: ראש הממשלה הפלסטינית, אבו עלא, אומר כי התקיפות מסכנות את היכולת להדיברות בין הצדדים. לדבריו "אנחנו מוכנים להמשך משא ומתן עם ישראל". ארגוני החמאס והג'יהאד האיסלאמי מאיימים הלילה בנקמה "קשה ומרתיעה".

ראש הזרוע המדינית של החמאס, חאלד משעל, נועד אמש עם מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמית, והשניים דנו, ככל הנראה, בביצוע פיגועים משותפים בתחומי ישראל. בהודעה שפרסמו שני הארגונים נאמר כי "שתי התנועות הסכימו להתעמת עם התוקפנות הישראלית נגד העם הפלסטיני, וקוראות לכל הפלגים החמושים לאחד כוחות כדי להגיב לתקיפות האחרונות". בכרוז של הזרוע הצבאית של החמאס נאמר כי "התגובה שלנו לא תהיה קלה כמו שהציונים התרגלו. בעזרת אללה, התגובה שלנו תהיה קשה ומרתיעה".
 

'הייתי מעדיף שהמחבלים יימלטו, ולא להרוג ילדים'

ביקורת רבה נמשמעת היום בתגובה לתקיפות צה"ל אתמול ברצועה. באחת התקיפות ירו מסוקי צה"ל לעבר רכב ובו ארבעה פעילי חמאס, שהגיע למרכז מחנה הפליטים נוסיראת. הטיל פגע ברכב וארבעת המבוקשים נהרגו, אולם בה בעת נהרגו חמישה אזרחים, בהם רופא שהגיע לטפל בנפגעים.

לדברי שר הפנים, אברהם פורז, אסור לבצע הרג המוני בכדי לפגוע בשניים שלושה מחבלים. ``הייתי מעדיף שאותם שניים שלושה יימלטו ושלא נהרוג ילדים``, אמר פורז. לדעה זו שותף גם חבר הכנסת אבשלום וילן, שביקש משר הביטחון, שאול מופז, לבדוק את נהלי הפתיחה באש של צה"ל. וילן אמר ל-YNET כי "במבחן התוצאה של הריגת רופא שמגיע לפצוע מירי מסוק - יש כשל חמור. זהו ליקוי רציני, שבעקבותיו חייבת כל המערכת להסיק מסקנות באופן מיידי".

גם השר פריצקי משמיע ביקורת על הפגיעה ואומר כי צה"ל צריך להתנצל על מעשיו. לדבריו, "אנחנו לא נלחמים באזרחים אלא במחבלים, ולא נגד העם הפלסטיני אלא בארגוני הטרור. לכן, במקום שבו מתרחשת טעות שכתוצאה ממנה נהרגים אזרחים - מדינת ישראל חייבת להתנצל ולמצוא דרך לפצות את אלה שנפגעו".

ביקורת דומה הושמעה על ידי הטייסים הסרבנים, שטענו כי שיגור טיל לעבר ריכוזי אוכלוסיה אזרחית הוא מעשה בלתי מוסרי. ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קבעה כי דבריהם מהווים "המרדה בעת מלחמה והרמת יד על הדמוקרטיה הישראלית". הוועדה גם קראה לפרקליט הצבאי הראשי וליועץ המשפטי לממשלה, להעניש את הטייסים החתומים על מכתב הסרבנות.

בצה"ל דוחים מכל וכל את הטענות ואומרים כי הטיל שנורה מנע פיגוע ודאי. דוברת צה``ל, תא``ל רות ירון, אמרה כי דמם של הנפגעים בעזה הותר על ידי המחבלים. בראיון לגלי צה``ל אמרה עוד ירון, ``היינו חייבים לעצור את אותה מכונית ולפגוע במחבלים שנמצאים בתוכה. לצערנו, במהלך הפגיעה הזו נפגעו גם אזרחים שהיו בחוץ. מי שבורח בכוונה לתוך ריכוז של אוכלוסיה, מסכן אותה``.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by