בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שאול יהלום: חותמי הסכם ז'נבה בוגדים במדינה 
 
 דורש להעמיד לדין את הבוגדים. יהלום (לעמ)   
 
חדשות נענע

לדברי יהלום, העונש על בגידה הוא מיתה או מאסר עולם; היועמ"ש: לא נראה שהשדה הפלילי הוא השדה הראוי לפעילות בעניין; שרון: החותמים מסייעים לטרוריסטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום דרש אתמול (שני) מן היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, להעמיד לדין את חותמי הסכם ז'נבה בטענה כי הם בוגדים. לטענתו, החתימה על ההסכם היא "בגידה במדינה" על פי חוק העונשין, "סעיף שהעונש עליו הוא מיתה או מאסר עולם".

הסכם ז'נבה הוא הסכם שגיבשו בשנה האחרונה נציגים בשמאל הישראלי ובכירים ברשות הפלסטינית בראשם יוסי ביילין ויאסר עבד רבו. ההסכם גרר תגובות נזעמות בימין ובשמאל, שסברו כי ההסכם חותר תחת סמכויות הממשלה, משום שהוא מנסה למצוא דרך בלתי רשמית להידברות עם הפלסטינית.

רובינשטיין מסר את תגובתו באמצעות דובר משרד המשפטים, יעקב גלנטי. גלנטי אמר כי "הגם שהסכם ז'נבה מעורר שאלות נוקבות בתחום הציבורי ובתחום הממשל התקין, הרי שעל פני הדברים, השדה הפלילי אינו השדה המתאים להתמודד עם אותן סוגיות"

נציגים רבים בשמאל הביעו הלילה זעם על דבריו של חבר הכנסת יהלום. חבר הכנסת אופיר פינס מסיעת העבודה פנה לרובינשטיין בדרישה שיפתח בחקירה נגד חבר הכנסת יהלום על הסתה לרצח. יוזמי המסמך עצמם טוענים כי לא ביקשו לחתור תחת הממשלה, אלא להציג מודל כולל אפשרי להסכם עם הפלסטינים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אתמול כי חותמי ההסכם מסייעים לטרוריסטים משום שהם מוכנים להעניק ויתורים מפליגים לרשות הפלסטינית, גם בזמנים שאינה נלחמת בטרור. גם שר הביטחון, שאול מופז, הביע אתמול ביקורת נוקבת על ההסכם ואמר כי "אין מדובר בהסכם, כי אם בהצעה מסוכנת לביטחונה של ישראל, שעלולה לפגוע באינטרסים הלאומיים והביטחוניים של ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by