בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"עד קיץ 2004 - נשק גרעיני לאיראן ולסעודיה" 
 
 תצלום לוויין של כור בנתאנז שבאיראן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש אמ"ן מעריך: בתוך 10 חודשים תגיע איראן לנקודת ה"אל חזור" בפיתוח פצצה גרעינית; סעודיה מנסה לרכוש ראשי נפץ גרעיניים מפקיסטן לצורך מאזן אימה מול האיראנים; ארגוני הטרור נערכים להתמודדות חזיתית ביום שאחרי ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן וסעודיה פועלות להשיג נשק גרעיני בטווח הקרוב: עד קיץ 2004 איראן תגיע ל"נקודת האל-חזור" בפיתוח פצצה גרעינית, שממנה "לא ניתן יהיה לעצור אותה באמצעים דיפלומטים". כך העריך היום (שלישי) ראש האגף המודיעין בצה"ל, האלוף אהרון זאבי פרקש, בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

האלוף פרקש ציין כי משלחת סעודית בכירה מנהלת בפקיסטן מגעים לרכישת ראשי נפץ גרעיניים לטילי הקרקע-קרקע שברשות צבא סעודיה. הסעודים החליטו כי יפעלו לטובת מאזן אימה מול התחמשות איראן.

על פי הדיווחים הזרים, שתי המדינות השלימו לאחרונה עסקת חליפין סודית, במסגרתה תקבל סעודיה ידע גרעיני תמורת נפט. לדברי מקור פקיסטני "שתי המדינות צפויות להכחיש את המידע, אולם הזמן יוכיח כי ערב הסעודית רכשה לעצמה את היכולת לפתח כוח גרעיני מרתיע". בימים אלה עורך נסיך הכתר הסעודי, עבדאללה עבד אל-עזיז, ביקור חשאי באיסלאמאבד.

במקביל איראן הודיעה היום כי תסכים לשתף פעולה עם האו"ם באשר לחשיפת כל מתקניה הגרעיניים, וכי תחתום על אמנה בינלאומית בעניין. שר החוץ שלה, כמאל חראזי, אף הבטיח לשרי החוץ של צרפת, בריטניה וגרמניה שהגיעו לטהראן, "שקיפות מלאה" באשר לתכנית הגרעינית - שמטרתה אזרחית בלבד.
 

"ארגוני הטרור נערכים ליום שאחרי ערפאת"

ארגוני הטרור אוגרים נשק ותחמושת להתמודדות ביניהם ביום שלאחר מותו של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. כך מעריך האלוף פרקש. "מחלתו של ערפאת היא רצינית, אבל עדין לא ברור לאיזה כיוון היא מתפתחת".

לאחרונה נפוצו מספר גירסאות בנוגע למצב בריאותו של ערפאת. לדברי מקורות ברמאללה ערפאת סובל מסרטן בקיבה. בישראל מעריכים כי היושב ראש סובל מזיהום דלקתי קשה בדרכי העיכול, ודיווח אחר מוסר כי הזיהום התפשט לכבד ולמערכות נוספות בגופו והוא מסכן את חייו.

האלוף פרקש התייחס גם להסכם ז'נווה. לדבריו, הפלסטינים משתמשים ביוזמות מדיניות כדי לפצל את דעת הקהל הישראלית ובכך ליצור לחץ על ממשלת ישראל. תקיפת חיל האוויר בסוריה, מעריך פרקש, עשויה לרסן את משטרו של בשאר אסד.

בחודש הבא צפוי להופיע בפני הוועדה ראש המוסד, מאיר דגן, שהסכים לחדש את הדיווחים לוועדת חוץ וביטחון של הכנסת לאחר שנים שראש המוסד לא הופיע בפני המליאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by