בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה עתירת משפחתו של רון ארד נגד שחרור העצירים הלבנוניים 

נדחתה עתירת משפחתו של רון ארד נגד שחרור העצירים הלבנוניים

 
 
חדשות  נענע

שופטי בג"צ: למדינה אין ויכוח עם משפחת ארד, אולם המאמצים להשיג מידע על הנעדרים חייבים להיעשות בדרך החוק.
דודו ארד: מדינת ישראל בוגדת בנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה את עתירת בני משפחתו של הנווט הנעדר רון ארד נגד שחרור 13 הלבנוניים המוחזקים בישראל.

שופטי בג"צ קבעו בפסק הדין כי "למדינה אין ויכוח עם משפחת ארד, אולם המאמצים להשיג מידע על הנעדרים חייבים להיעשות בדרך החוק".

עורך דין אליעד שרגא, המייצג את משפחת ארד, טען בדיון, כי העצורים הם בחזקת שבויי מלחמה, ולכן אין צורך באישור משפטי להחזיקם במעצר. הממונה על הבטחון בפרקליטות המדינה, העורך דין שי ניצן, אמר, שהמדינה אינה מעוניינת להכריז על העצורים כ"שבויי מלחמה", כיון שהתוצאה תהיה הכרה בחיזבאללה כארגון לוחם.

מגלי צה``ל נמסר כי שופט בג"ץ מישאל חשין הגדיר את המצב, שבו משפחת ארד, ולא המדינה מבקשת להגדיר את הלבנונים כשבויי מלחמה - "מצב פסיכאדלי". "אני תוהה האם הפירמידה התהפכה על קודקודה" - אמר השופט בדיון.

צה``ל החליט לעכב את שחרור הלבנונים, שאמור היה להתבצע הבוקר, עד לתום הדיון בעתירה.
 

בתיה ארד: תסתכלו לי בעיניים

בפתיחת הדיון ציין הממונה על הביטחון בפרקליטות המדינה, עורך הדין שי ניצן, כי קשה לו לטעון בעד השחרור, לאחר שבמשך שנים ביקש מבית המשפט להאריך את מעצר הלבנונים.

עורך הדין אליעד שרגא אמר בדיון כי משפחת ארד סבורה, שהמדינה לא עשתה הכל כדי להשיב את רון. אימו של רון, בתיה ארד, פנתה לשופטים ואמרה: "אנחנו כאן אבל רון לא כאן כבר 4979 ימים. תסתכלו לי ישר בעיניים, מה הייתם עושים אם בניכם היו חס ושלום במצב הזה?".

דודו ארד, אחיו של רון, תקף הבוקר את צמרת מערכת הבטחון, שמסרבת, לטענתו, לצאת בפומבי נגד פסיקת בג"ץ מהשבוע שעבר. בראיון לגלי צה``ל אמר ארד: "מדינת ישראל בוגדת בנו וברון - אנו מרגישים לבד במערכה".

ראש הממשלה, אהוד ברק, שוחח בטלפון עם בתיה ארד, אמו של רון, ואמר לה כי הוא חש הזדהות עמוקה עם כאבה של משפלת ארד ומשפחותיהם של כל השבויים והנעדרים. ברק הוסיף, כי מדינת ישראל תמשיך לעשות הכל כדי להחזיר את רון ארד הביתה.

 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by