בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חמורים, גמלים וביקיני - בין אמצעי המחאה של הסטודנטים 
 
 מרגישים כמו חמורים שנושאים בעומס (למצולם אין קשר לכתבה)   
 
חדשות נענע

התאחדות הסטודנטים השביתה את פתיחת שנת הלימודים ונקטה צעדי מחאה יצירתיים במיוחד; שלושה סטודנטים מהטכניון נעצרו לחקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסטודנטיות באו בביקיני, כי אין כסף לבגדים (אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לכתבה)
 הסטודנטיות באו בביקיני, כי אין כסף לבגדים (אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לכתבה)   
התאחדות הסטודנטים הארצית השביתה היום (ראשון) את לימודים בכל האוניברסיטאות בארץ, למעט אוניברסיטת תל אביב. זאת, במחאה על החלטת שר האוצר, בנימין נתניהו, שלא ליישם את מסקנות ועדת וינוגרד, שקבעה כי יש להפחית את שכר הלימוד האקדמי בשנת הלימודים הבאה.

במסגרת תכנית הקיצוצים בתקציב שנת 2004, הממשלה אף החליטה להעלות את שכר הלימוד לתואר ראשון ב-10 אחוזים ואת שכר הלימוד לתואר שני ב- 20 אחוזים.

בנוסף להשבתה נקטו הסטודנטים במוסדות השונים צעדי מחאה יצירתיים ומצאו דרכים שונות ומשונות לחסום את הכניסה לאוניברסיטאות. באוניברסיטה העברית בירושלים התלבשו הסטודנטים בבגדי קבצנים והביאו שני חמורים, כדי לסמל את העומס המוטל על כתפיהם.

באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ביקשו עשרות סטודנטים להכנס וללמוד כרגיל, אך נתקלו בחברי אגודת הסטודנטים שניסתה למנוע את הכניסה למקום. כמה מהם ניסו לפרוץ את המנעולים שהותקנו על שערי האוניברסיטה ובמקום פרץ עימות בין הצדדים. סטודנט אחד עוכב לחקירה. כמה סטודנטים הבטיחו להביא בהמשך היום גמלים, כדי לחסום באמצעותם את שער הכניסה היחיד שנשאר פתוח.

עיקר ההתרחשויות היו בחיפה; באוניברסיטת חיפה התפתח עימות בין חברי אגודת הסטודנטים לבין מאבטחי האוניברסיטה. הסטודנטים גם הבעירו צמיגים וגרוטאת רכב וגרמו לחסימת הכביש. במהלך ההפגנה איבדה אחת הסטודנטיות את הכרתה ופונתה לבית חולים.

בטכניון הגיעו הסטודנטיות בביקיני, כדי להמחיש את העובדה ש"נותרו ללא בגדים". המפגינות נשאו שלטים עליהם נכתב "אין לנו כסף לבגדים. פושטים את עורנו". שלושה סטודנטים מהטכניון נעצרו לחקירה. באוניברסיטת בר אילן חסמו חברי האגודה את הכניסות באמצעות קרטונים. בצהריים נפתחו שערי האוניברסיטה וכמה מהסטודנטים אף נכנסו לכיתות.
 

מחר: טקסי זיכרון ללימודים האקדמיים

מספר הסטודנטים - פי שניים ממספרם בתחילת שנות ה-90 (אתר אוני` בר אילן)
 מספר הסטודנטים - פי שניים ממספרם בתחילת שנות ה-90 (אתר אוני` בר אילן)   
המרצים הגיעו לשערים נעולים גם במכללות המאוגדות תחת התאחדות הסטודנטים, חוץ ממכללת תל חי.

במכללת צפת התחילו הלימודים בתשע בבוקר. ב-30 מכללות שהאגודות שלהן אינן כלולות באיגוד הסטודנטים מתקיימים הלימודים כרגיל.

מחר יתקיימו באוניבסיטאות טקסי זיכרון ל"זכר הלימודים האקדמיים" בישראל. במסגרת הטקסים יישמעו צפירות. לאחר מכן ישהו הסטודנטים את המחאה לשבועיים. התאחדות הסטודנטים טוענת כי בפסק זמן זה תאפשר לחברי כנסת, שטוענים כי הם מתנגדים להעלאת שכר הלימוד, לפעול לביטול ההחלטה.
 

עלייה בנרשמים ללימודי רפואה

 
לכשיסתיימו אירועי המחאה, מחר, יתחילו 236 אלף סטודנטים את שנת הלימודים האקדמאית ב-57 מוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ, מתוכם שמונה אוניבריסטאות, 23 מכללות אקדמאיות, 26 מכללות להכשרת מורים ומרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה.

מספר הסטודנטים גדול כמעט פי שניים ממספרם בתחילת שנות ה-90 ומרביתם בגילאי 20-24. מתוך כלל הסטודנטים, כ-188 אלף ילמדו לתואר ראשון, כ-38 אלף לתואר שני, 8,200 לתואר שלישי ו-1,500 ללימודי תעודה. השנה חל גידול של 3.2 אחוזים בלבד במספר הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון השנה לעומת שנה שעברה.

בעקבות המשבר הכלכלי במשק, ירד מספר הנרשמים למקצועות מדעי המחשב והמתמטיקה. זאת לעומת עלייה קלה בפקולטות להנדסה ואדריכלות, ועלייה של 27 אחוזים בנרשמים ללימודי הרפואה, ועליה דומה בפקולטות לניהול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by