בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"פרשת העמותות": טל זילברשטיין יועמד לדין פלילי 
 
 היועמ``ש החליט לסגור את התיק. אהוד ברק (ארכיון רויטרס)   
 
חדשות נענע

היועמ"ש החליט לסגור את התיקים כנגד אהוד ברק, ח"כ יצחק הרצוג וח"כ ויצמן שירי מחוסר ראיות מספיקות; נגד הגזבר גדעון סולימאני יוגש כתב אישום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, החליט היום (רביעי) לסגור את רוב התיקים נגד החשודים ב"פרשת העמותות": התיק נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, ייסגר מחוסר ראיות מספיקות. התיקים נגד ח"כ יצחק הרצוג, וח"כ לשעבר ויצמן שירי ייסגרו גם הם. החלטת היועץ בענייננו של הרצוג התקבלה בניגוד לעמדת המשטרה שהמליצה להעמידו לדין.

תיקי החקירה נגד טל זילברשטיין, שהיה היועץ של ברק בקמפיין הבחירות בשנת 99', ושל גדעון סולימאני, גזבר עמותת "נגב עכשיו" לא ייסגרו והם יועמדו לדין בפרשה.

טענת היועץ המשפטי היא כי ארבע מהעמותות שפעלו למען ברק בתקופת הבחירות עברו לכאורה על חוק מימון מפלגות. היועץ החליט שלא להעמיד את הרצוג וכתב כי, היה מודע לכך שכספי התרומות שהזרים מהעמותות הועברו לשימוש לתעמולת בחירות, אולם לא ניתן להוכיח ברמה הנדרשת כי הרצוג, היה מודע שהכסף שימש לטובת מועמדותו של ברק בלבד.

היועץ החליט שלא להעמיד את ויצמן שירי לדין למרות שעל פי הראיות היה מודע כי סולימאני השתמש בכסף לממן פעילים של מפלגת "ישראל אחת". לדבריו: "לא נוכל להראות בוודאות הנדרשת בהליך פלילי כי מר שירי היה מודע לכך שהכספים אותם הוציא סולימני במסגרת תעמולת הבחירות הינם כספי העמותה דווקא, ולא כספי המפלגה, אם כי החשדות נגדו כבדים".

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, מיכאל איתן, אמר כי היועץ המשפטי ופרקליטת המדינה ארבל רמסו את שלטון החוק ברגל גסה. איתן הוסיף כי חמור מאוד שרובינשטיין וארבל יקבלו פרס ויהיו לשופטים בבית המשפט העליון. איתן הוסיף כי חבר הכנסת הרצוג עבר עבירות חמורות מאוד אך זוכה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by