בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: מתכנן פיגועי 11 בספטמבר רצח את דניאל פרל 
 
 נחטף במהלך שליחותו העיתונאית. פרל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך טוענים גורמים אמריקנים שחקרו את השייח מוחמד; פרל נחטף בינואר בפקיסטאן וגרונו שוסף לעיני המצלמות; 4 הורשעו עד כה במעורבות ברצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתכנן פיגועי ה-11 בספטמבר, חאליד שייח מוחמד, רצח את העיתונאי האמריקני, דניאל פרל, כך טוענים היום (רביעי) גורמים אמריקניים. אותם גורמים סירבו למסור איך הגיעו למסקנה כי הוא האיש שרצח את פרל.

פרל (38), יהודי-אמריקני, הגיע לפקיסטאן בשליחות עיתונו הוול-סטריט-ג`ורנל כדי לראיין מנהיג ארגון טרור מוסלמי. הוא נחטף בינואר 2002 על ידי קיצונים מוסלמים במחאה על שיתוף הפעולה של ממשלת פקיסטאן עם ארצות-הברית, וגרונו שוסף לעיני המצלמות כחודש לאחר מכן. שרידי גופתו של פרל נמצאו בחודש מאי בבור שנחפר בחצר מחוץ לקאראצ`י.

השייח מוחמד חשוד כמתכנן העיקרי של פיגועי ה-11 בספטמבר, והוא נתפס בפקיסטאן במרץ. גורמים בפקיסטאן טוענים זה זמן רב כי השייח מוחמד הוא האחרי לרצח פרל, אולם כיום מודים גם גורמים אמריקנים כי "לא ידענו אם זו האמת, אולם הגענו למסקנה שאותם גורמים דוברי אמת". עם זאת, משטרת קאראצ'י, העיר בה נחטף פרל, מכחישה את הדיווחים.

עד כה הורשעו ארבעה פקיסטאנים במעורבות ברצח. אחמד עומר סעיד, פקיסטאני שנולד בבריטניה, נדון לגזר דין מוות בשנה שעברה, על מעורבותו בחטיפת ורצח פרל. שלושה פקיסטאנים אחרים הורשעו במעורבות ונגזר עליהם מאסר עולם. כל הארבעה מערערים על גזר הדין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by