בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין דבר כזה סיגריות קלות 

אין דבר כזה סיגריות קלות

 
 
חדשות נענע

כך קבע משרד התמ"ס והורה על הפסקת שיווק סיגריות בשם "לייט"; ועדת הכלכלה עוד צריכה לאשר את הצו; צו דומה הוצא באיחוד האירופי לאחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות טבק לא יוכלו יותר לשווק בישראל סיגריות "לייט", כך החליט משרד התעשיה והמסחר. זאת לאחר שנקבע כי הסימון "לייט" משכנע את הצרכנים כי מדובר בסיגריות שמזיקות פחות לבריאות, ולא כך הדבר.

מבדיקה שעשה משרד התמ"ס עולה כי רוב המעשנים סבורים שסיגריות "לייט" מזיקות פחות לבריאות, בשל ערכי העטרן והניקוטין שהן מכילות. אולם האמת היא שערכים אלו אין משמעות באשר לכמות הרעלים הנספגת בגוף, המושפעת מאופן העישון בלבד.

מדובר בתיקון לחוק הגנת הצרכן שהועבר לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת, על ידי שר התעשיה והמסחר, אהוד אולמרט. לדבריו, תקנות דומות לאלה נכנסו לתוקף בחודש שעבר במדינות האיחוד האירופי. ההחלטה על הסימון החדש התקבלה לאחר שנערך שימוע ליצרניות הסיגריות הגדולות הפועלות בארץ, והוסכם כי לחברות תינתן תקופת היערכות.

ועוד בענייני סיגריות. מלאית הכנסת אישרה אתמול בקריאה טרומית הצעת חוק שיזם חבר הכנסת איוב קרא מן הליכוד. על פי ההצעה, יוטל עונש מאסר של שנה וקנס של 50 אלף שקל למי שיעודד או ישדל קטין לעשן סיגריות ומוצרי טבק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by