בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה העתירות נגד הסכם-ז'נבה 
 
 אין עילה לאסור את המשך פעילותו. יוסי ביילין (לעמ)   
 
חדשות נענע

נאמני הר הבית ועורך דין מרמת גן עתרו נגד המשך השיחות; השופטים קבעו כי אין עילה לאסור את המשך פעילותם של מגבשי ההסכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג``צ דחה היום (שישי) את שתי העתירות שהוגשו לו אתמול נגד "הסכם ז`נבה" והמכתב הנלווה אליו, אותו חיברו יוסי ביילין ויאסר עבד רבו. את העתירות הגישו נאמני הר הבית ועורך הדין יוסי פוקס מרמת גן. השופטים קבעו כי אין עילה לאסור את המשך פעילותם של הישראלים המעורבים בגיבוש המסמך.

עורך הדין פוקס עתר אתמול לבג"צ נגד השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל. בעתירתו דרש כי בית המשפט יורה לגורמים המעורבים בגיבוש המסמך, להפסיק את השיחות המדיניות על הסכם ז'נבה.

בעתירתו טען פוקס, כי בג"צ קבע כבר לפני כעשר שנים שמדובר בעבירה על חוק העונשין. בהתייחסו להקשר הסורי, קבע בית המשפט כי גורמים פרטיים, שאינם מייצגים את הממשלה, ומנהלים משא ומתן למסירת שטחים ממדינת ישראל למדינה אחרת, עוברים על החוק.

חבר הכנסת מן המפד"ל, שאול יהלום, דרש השבוע מן היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, להעמיד לדין את חותמי הסכם ז'נבה בטענה כי הם בוגדים. לטענתו, החתימה על ההסכם היא "בגידה במדינה" על פי חוק העונשין, "סעיף שהעונש עליו הוא מיתה או מאסר עולם".

הסכם ז'נבה הוא הסכם שגיבשו בשנה האחרונה נציגים בשמאל הישראלי ובכירים ברשות הפלסטינית בראשם יוסי ביילין ויאסר עבד רבו. ההסכם גרר תגובות נזעמות בימין ובשמאל, שסברו כי ההסכם חותר תחת סמכויות הממשלה, משום שהוא מנסה למצוא דרך בלתי רשמית להידברות עם הפלסטינית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by