בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פג האולטימטום של איראן; תאפשר פיקוח על מתקני גרעין 
 
 יודיעו מתי יחתמו. אל ברדאעי ונציג איראן באו``ם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בשבוע הבא יבקר בכיר איראני ברוסיה ויודיע מתי תחתום ארצו על הפרוטוקול הנוסף של הסוכנות לאנרגיה אטומית; ביקור הפקחים - ללא התרעה מראש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האולטימטום שהציבה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לאיראן, להוכיח שאינה מפתחת נשק גרעיני, פג היום (שישי) ה-31 באוקטובר.

איראן לא התעלמה מהאולטימטום ומסרה היום כי תודיע בשבוע הבא מתי תחתום על הפרוטוקול הנוסף של הסוכנות, המאפשר לפקחים בינלאומיים לערוך ביקורות, ללא התרעה מראש, באתרי הגרעין שלה. גורם רוסי בסוכנות הודיע, כי ראש המועצה העליונה לביטחון לאומי של איראן יבקר ברוסיה בשבוע הבא ושם יודיע על המועד.

איראן הודתה לפני כשבוע כי לא כיבדה בעבר חלק מההתחייבויות שנתנה לסוכנות לאנרגיה אטומית, כך עולה מהדו"ח שהגישה בסוף השבוע שעבר לסוכנות. עם זאת, שבה איראן והכחישה כי היא חותרת להשגת נשק גרעיני.

לפני שמונה ימים העבירה איראן לסוכנות הבינלאומית מסמכים המפרטים את פעילויותיה בתחום הגרעין ולטענתה, מדובר בחשיפה מלאה של התוכנית. "העברנו דיווח שחושף לגמרי את כל פעילויות העבר שלנו בתחום הגרעין", אמר עלי אכבר סאלחי, נציג איראן בסוכנות האטום.

מוחמד אל בראדעי, יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית, ציין כי יידרש זמן כדי לעבור על כל המסמכים והוסיף שעלי אכבר סאלחי הבטיח לו שאכן מדובר בפירוט אמיתי ומלא. גורמים בסוכנות העריכו שיקח בערך שבוע לעבד ולבחון את כל הנתונים בדקדקנות, ואז יתכנסו ראשי הסוכנות ויודיעו האם איראן אכן עמדה בתנאי האולטימטום שהציבו.
 

חתאמי: הפרלמנט צריך לאשר הקפאת העשרת האורניום

 
נשיא איראן, מוחמד חאתמי, אמר השבוע כי ההסכם להקפאת ההליכים להעשרת אורניום וההסכמה האיראנית לפיקוח פתע על מתקני גרעין, חייב באישור הפרלמנט.

"ההסכם חייב להגיע לפרלמנט. זהו הסכם ככל האחרים", אמר חתאמי.

דבריו התייחסו להודעת איראן בשבוע שעבר כי תיענה לכל תביעותיה של הסוכנות הבינלאומית בעניין תוכנית הגרעין שלה, הודעה שנמסרה בעת ביקורם של שרי החוץ של בריטניה, צרפת וגרמניה בטהרן.

ההצהרה האיראנית, אם תאושר, תאפשר לפקחי סוכנות האטום לבצע בדיקות פתע פולשניות בכל אתריה הגרעיניים של איראן, וליטול מהם דגימות שיאפשרו לקבוע אם היא משתמשת בידע, בחומרים ובציוד בתוכניתה הגרעינית למטרות שלום או לייצור נשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by