בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מחבלים תכננו להפיל מטוס אל-על באמצעות טיל" 
 
 חשש מניסיון פיגוע (מתוך אתר אל על)   
 
חדשות נענע

כך מדווח עיתון קנדי מפי גורמי ביטחון ישראלים; בישראל לא מאשרים את המידע; קנדה בוחנת המשך המשך טיסות אל-על לטורונטו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיבה שבגללה נמנעו נחיתות מטוס אל-על בטורנטו, היא כוונות של מחבלים להפיל את המטוס באמצעות טיל קרקע-אוויר, כך מדווח היום (שבת) העיתון הקנדי ''נשיונל פוסט'' מפי גורמי ביטחון בישראל. המידע מאשר את הדיווחים בנושא שהיו אתמול בקנדה, בעוד שבישראל מסרבים לאשר את שחשש מירי של טיל מנע את הנחיתות.

אתמול הודיעה קנדה כי היא בוחנת את המשך טיסות אל-על לטורונטו, זאת לאחר שביום חמישי נאלץ מטוס אל-על לנחות ליד מונטריאול עקב התרעת ביטחון. במקביל, אותו המטוס נמנע אמש שוב מנחיתה בטורנטו בדרכו חזרה מלוס-אנג`לס. המטוס נחת בעיר המילטון.

שר התחבורה הקנדי, דייויד קולנט, אמר כי המשטרה ואנשי משרדו חוקרים את טיבה של ההתרעה "ולגבי המשך טיסות אל-על, זה דבר שעלינו לבחון בהתאם למודיעין שאנו מקבלים. אני לא יכול לומר מה הולך לקרות עם המשך הטיסות". השר ציין כי לא התקבלו התרעות נוספות וכי אין סכנה לנחות בנמל התעופה פירסון בו היתה אמורה טיסת אל-על לנחות.

המטוס שאולץ לנחות במונטריאול היה בדרכו מישראל, דרך טורונטו ללוס אנג'לס. טיסת בואינג 767 מספר LY105 המריאה מנתב"ג שלשום אחר חצות, כשעל סיפונה 193 נוסעים.

גורמים בקנדה מעריכים כי התרעה על כוונות מחבלים ליירט את המטוס באמצעות טיל כתף היא שהביאה להסטת המטוס ממסלולו. אמש דווח כי ההתרעה לא היתה ממוקדת וכי התקבלה במערכת הביטחון ממקור ברמת אמינות נמוכה ואולם למרות זאת הוחלט שלא לקחת סיכון ולהנחית את המטוס ביעד אחר.

זמן קצר לאחר הנחיתה במונטריאול המריא המטוס שוב ונחת בשדה תעופה חליפי סמוך לטורונטו, שם גם תודלק המטוס והמשיך ללוס אנג'לס. לפנות בוקר נמסר כי המטוס נחת ביעדו בשלום.
 

מטוס קרואטי לא הורשה לנחות בישראל

 
מנהל התעופה בנמל בן גוריון מנע אתמול נחיתת מטוס של חברת התעופה הקרואטית ``אייר אדריאטיק``. המטוס הופנה לנחיתה בשדה תעופה בקפריסין, וסמוך לשעה שלוש לפנות בוקר, בתום בידוק ביטחוני של הנוסעים במסוף "אל-על", המריא המטוס בדרכו לנתב"ג.

טיסת 823 של חברת התעופה "אייר אדריאטיק" היתה אמורה להמריא משדה התעופה בדוברובניק, אך יצאה משדה תעופה אחר. ארבעים דקות לפני הנחיתה המתוכננת בארץ, הורו לו רשויות התעופה בישראל לנחות בקפריסין. הטייס ואנשי הצוות ייחקרו בהמשך לגבי נסיבות האירוע.

במשרד התחבורה אומרים כי מדובר באירוע חמור. נמסר כי בשל ההתרעות ישראל לא תתפשר על נוהלי הביטחון החמורים ומטוסים שלא יעברו בדיקות ביטחוניות בהתאם לנהלים ולא ימריאו משדות תעופה שאושרו בידי מנהל התעופה האזרחי, לא יקבלו אישור לנחות בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by