בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: ח"כ בשארה נועד עם נשיא סוריה בקטאר 
 
 סוריה פנתה לעזרת האיחוד האירופי. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דנו במצב במזה"ת ובלחצים המופנים מצד ארה"ב נגד סוריה; רה"מ סוריה: לחזור לשולחן הדיונים, ישראל עושה הכל על מנת לחבל בתהליך השלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת עזמי בשארה (בל"ד) נועד הבוקר (שישי) בקטאר עם נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, ועם שר החוץ, פארוק א- שרע. על פי הדיווחים ב-Ynet השלושה דנו במצב במזרח התיכון ובלחצים שמפעיל הממשל האמריקני כלפי סוריה.

לדברי יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, מדובר בפגישה חוקית לגמרי. הכנסת חוקקה אמנם חוק שאוסר על חבריה לבקר במדינות אויב, אמר, אך קטאר אינה כלולה ברשימה. הוא ציין עוד כי ראשי הסיעות הערביות ימשיכו להיפגש בכל עת עם מנהיגי האזור, על מנת לקדם את תהליך השלום.
 

רה"מ סוריה: אנו מעוניינים לחדש תהליך השלום

 
הפגישה התקיימה יום לאחר שסוריה החלה למתן את התבטאויותיה החריפות נגד ישראל. ראש ממשלת סוריה, נאג'י אל-עוטרי אמר אמש כי הוא מקבל בברכה כל מאמץ לחדש את שיחות השלום עם ישראל. לדבריו, סוריה מעוניינת לחדש את השיחות מהמקום בו הסתיימו ולאור החלטות האו"ם.

עותרי שאמר את הדברים בכינוס אנשי עסקים אירופאיים וערבים בדמשק. האשים את ישראל בצעדים מכוונים לפגיעה בנסיונות להגיע לשלום כלשהו במזרח התיכון: "ישראל בכל שלב שמטרתו היתה לקדם את תהליך השלום באזור, פעלה למוטט את המאמצים ודאגה להחזיר את האזור למעגל האלימות".

שיחות השלום בין ישראל לסוריה, הופסקו בשנת 2000 לאחר ששני הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לשטחי רמת הגולן. ישראל מוכנה לחזור לשולחן הדיונים ללא תנאים מוקדמים. סוריה טוענת כי כל צעד חדש שייעשה לכיוון חידוש השיחות חייב להיות מבוסס על תוצאות השיחות הקודמות.

עוטרי פנה גם לאיחוד האירופי בבקשה, כי ידאגו לפנות את הנשק להשמדה המונית המוצב במזרח התיכון, והתייחס בעיקר לנשק אשר נמצא ברשות ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by