בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוגי אירוע החדירה לנצרים הובאו למנוחות 
 
 סמ``ר אלון אברהמי וסמלת שרית שניאור-סניור (רפרודוקציה דו``צ)   
 
חדשות נענע

סמ"ר אלון אברהמי וסמלת שרית שניאור-סניור נטמנו בצהריים; סמלת עדי אוסמן הובאה ביום שישי למנוחות; בצה"ל המשיכו היום בחקירת החדירה למוצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיילים פעלו כשורה. התנחלות נצרים הבוקר (רויטרס)
 החיילים פעלו כשורה. התנחלות נצרים הבוקר (רויטרס)   
סמל ראשון אלון אברהמי, בן 20 מאור יהודה, וסמלת שרית שניאור, בת 19 משוהם, הובאו בצהריים (ראשון) למנוחות. אלון אברהמי נטמן בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי בחולון. שרית שניאור נטמנה בחלקה הצבאית בבית העלמין ברמלה. ביום שישי נטמנה בכפר סבא סמלת עדי אוסמן, בת 19.

מצבה של חיילת צה"ל שנפצעה מאש מחבל במפקדת גדוד שמשון בנצרים מוסיף להיות קשה. החיילת שוחררה ביום שבת מחדר הניתוח בבית החולים ברזילי באשקלון והועברה למחלקה לטיפול נמרץ.

החמאס והג'יהאד האיסלאמי יצאו בהודעה משותפת בה נטלו אחריות לחדירה למוצב. מגדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, נמסר כי המחבל הוא סמיר מוחמר פודה ממחנה הפליטים ג'בליה. על גופתו נמצא רובה קלצ'ניקוב, מחסנית, שני רימוני רסס ואפוד מגן.

החמאס מסר עוד כי המעשה בוצע לציון שמונה שנים לרצח בכיר הארגון פתחי שקאקי במלטה. החמאס האשים את ישראל ברציחתו של שקאקי. כן נמסר כי באותו יום חוסל בעזה ראש הזרוע הצבאית של החמאס, עימאס עקל.
 

אלוף הפיקוד: החיילים פעלו כשורה; אמצעי הזיהוי לא פעלו

חברותיה של סמלת שרית שניאור במהלך הלווייתה (רויטרס)
 חברותיה של סמלת שרית שניאור במהלך הלווייתה (רויטרס)   
מחקירת האירוע עולה כי סמוך לשעה ארבע וחצי לפנות בוקר חדר המחבל החמוש, בחסות הערפל ששרר במקום, למגורי החיילים במוצב שבהתנחלות, לאחר שחצה את הגדר החיצונית של היישוב. המחבל פתח באש והשליך רימונים והצליח להרוג שתי חיילות וחייל ולפצוע חייל וחיילת. במקום התפתח קרב יריות עם חיילי גדוד "שמשון" והמחבל נורה ונהרג מאש צה"ל.

כוחות גדולים פתחו בסריקות אחר מחבל נוסף, פעיל ג'יהאד איסלאמי, שלא הצליח לחצות את הגדר לנצרים ונמלט. תושבי נצרים הסתגרו בבתיהם במשך שעות, אולם סריקות באזור לא העלו דבר.

בתידרוך לעיתונאים במעבר קרני אמר אלוף פיקוד דרום, האלוף דן הראל, כי האירוע בהתנחלות נצרים אירע בסיומו של לילה עמוס בהתקפות טרור. הלחימה בעזה, אמר, הייתה לפני הפיגוע ותימשך גם אחריו. לדבריו, החיילים פעלו כשורה מהרגע שפתח המחבל באש והתחיל לבצע את זממו. הוא ציין כי המחבל חדר דרך קטע גדר שבו לא פעלו אמצעי זיהוי אלקטרוניים, עקב תקלה.

לדברי אלוף הראל, צה"ל יפיק את כל הלקחים מהאירוע. בנוסף, ציין כי כוחות צה"ל הרגו שלושה מחבלים נוספים ברצועה.
 

משפחת אוסמן: צריך לצאת משם

בני משפחתה של עדי אוסמן מתחו ביקורת על עצם הימצאות צה"ל בהתנחלות נצרים באומרם, ש``צריך לצאת משם``. עינת, אחותה של עדי אוסמן סיפרה כי לא מכבר לקח הצבא מהחיילות את נשקן, בגלל קיצוצים בתקציב. במשפחת אוסמן הביעו ביטחון כי לולא היה נלקח ממנה נישקה, היתה עדי מצליחה להתנגד.

לדברי האחות, אמרה לה עדי ששהייתה בנצרים מיותרת, מכיוון שבקושי עשתה דבר וכי הצבא לא ניצל את מקצועה כאלחוטנית. עינת סיפרה עוד שאחותה רצתה להיות לוחמת אך עברה רק טירונות וקורס אלחוט.

בהלווייתה של עדי ספד לה אחיה, יובל, וסיפר כי אביהם ביקש ממנו להפסיק את שרותו ברצועת עזה, אך הוא סירב.

אחיו של סמ"ר אלון אברהמי, שרון, אמר ל'קול ישראל' כי יש לחקור חקירה מעמיקה את המחדל של צה"ל. הוא אמר כי "לא יתכן שמחבלים יגיעו בקלות כזו אל מיטות החיילים ויהרגו אותם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by