בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העיצומים במשק: אין שירותי מחשב למשרד האוצר 
 
 האם ינתקו גם לו את הטלפון? נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במטה המאבק החליטו גם לא להעביר שיחות לראש הממשלה שרון במשרדו בירושלים; העיצומים בבתי החולים יתחילו ביום ראשון הבא, השביתה הכללית תתחיל ביום שני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטה המאבק של הסתדרות עובדי המדינה החליט היום (ראשון) על החרפת העיצומים במשק. במסגרת הצעדים המתוכננים החל ממחר, יפסיקו עובדי המדינה את אכיפת גביית מסים ומע"מ. בצעד שנועד לפגוע ישירות בפעילות משרד האוצר בו נאבקת ההסתדרות, יופסק מתן שירותי המחשב למשרד האוצר, צעד שיימנע ביצוע פעולות גבייה.

בנוסף, בצעד הנראה כמכוון אישית נגד ראש הממשלה שרון, לא יועברו לראש הממשלה שיחות טלפון במשרדו בירושלים. במקביל, מלבד משכורות העובדים, לא יועברו כספים לרשויות מקומיות. השביתה בבתי החולים נדחתה וכעת וחלט במטה המאבק כי ביום ראשון הבא יתחילו עובדי בתי החולים בעיצומים שילכו ויחריפו עד לשביתה כללית במשק ב-3 לנובמבר.

הבוקר חידשו עובדי המדינה את העיצומים במשרדי הממשלה, במתכונת שהיתה בשבוע שעבר. במשרדי הממשלה אין קבלת קהל, לא עונים לטלפונים. במשרד הפנים לא מחדשים דרכונים, במשרד התחבורה לא מחדשים רשיונות נהיגה ובמשרד הרישוי לא מקיימים בחינות מעשיות ולא מעבירים בעלות על כלי רכב. בטאבו לא נערך רישום מקרקעין.

7,000 עובדי המעבדות בבתי החולים הציבוריים של קופת חולים כללית ובאוניברסיטאות, מחריפים היום את עיצומיהם. למעט בדיקות מעבדה שאינן דחופות, הם לא נותנים שירותים למרפאות הקהילה של קופת החולים.

כל מוסדות התרבות בארץ שובתים היום למשך יום אחד, במחאה על החלטת הממשלה לקצץ בתקציב התרבות. בין היתר שובתים כל התיאטראות, האופרה התזמורות והמוזיאונים בארץ.
 

פרץ: שביתה קצרה וכואבת; נתניהו: לא ניכנע לסחטנות

 
פגישת נתניהו ופרץ הסתיימה ביום שישי ללא תוצאות. במקביל נועדו גם צוותי משא ומתן של הסתדרות עובדי המדינה, האוצר ונציבות שירות המדינה.

ההסתדרות לא חזרה בה מדרישותיה ומאיומה לפתוח בשביתה כללית ב-3 בנובמבר, בה יקחו חלק, בין היתר, גם חברת החשמל, מקורות, רשות שדות התעופה, נמלי הים, הבנקים, בתי הזיקוק, אגד, דן ומפעלי תעשייה שונים.

פרץ אמר לאחר הפגישה כי חלה נסיגה בעמדת האוצר וכי בכוונתו לפטר עוד אלפי עובדים, במגזר הציבורי, ולפגוע בקופות הגמל המפעליות. השר במשרד האוצר, מאיר שטרית, אמר לאחר הפגישה שנראה כי פני ההסתדרות לשביתה כללית והאשים את ההסתדרות כי היא מנהלת את המשא ומתן בחוסר תום לב.

ההסתדרות העמידה מספר תנאים למנוע את פרוץ השביתה הכללית: הפסקת הצעדים הקשורים בקרנות הפנסיה, עצירת השינויים המבניים עד להשלמת המשא ומתן עם עובדי המדינה בנושא והימנעות מחקיקה שתפגע בהסכמי העבודה.בתום פגישתם של שר האוצר ויו"ר ההסתדרות, הודיע פרץ כי אם תפרוץ שביתה כללית במשק היא תהיה "קצרה וכואבת". הוא הדגיש כי הכוונה אינה לפגוע באזרחים אלא להגן על זכויות העובדים מפני צעדי הממשלה.

נתניהו הגדיר את השביתה "מגה התעללות בציבור" ואמר כי ניתן ליישב את המחלוקות. עם זאת הדגיש כי "הממשלה לא תיכנע ללחצים ולסחטנות... היא מאוד חזקה ומאוד נחושה לדאוג לכלל אזרחי ישראל ולא לאינטרסים של כמה גורמים או ועדים, או אנשים שרוצים לדאוג למעמד שלהם על חשבון העובדים ועל חשבון אזרחי המדינה".

נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, אמר ביום שישי כי הפערים בין הצדדים "אינם גדולים" והעריך כי ניתן למנוע את השביתה הכללית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by