בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: ELN ישחרר החטופים בשבוע הבא 
 
 מחזיקים ב-7 התיירים מאז ה-13 בספטמבר. מורדים מקומיים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בהדרגה ובהתאם לתנאים שיציב; המחתרת דורשת שנציגי האו"ם והכנסייה ומנהיגה הכלוא, יהיו נוכחים בעת השחרור; ראשון ישוחרר התייר הספרדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחתרת הקולומביאנית ELN שחטפה את שבעת התיירים הזרים, בהם ארבעה ישראלים, לפני כחודש וחצי, הודיעה הלילה (שלישי) כי תשחרר את החטופים בשבוע הבא, במידה ודרישותיה הנוכחיות ייענו.

הודעת המחתרת נמסרה מפי נציג הכנסייה הקתולית שמנהלת את המשא ומתן עם החוטפים ומתווכת בינם לבין הממשלה בקולומביה. נציג הכנסייה, אלברטו היראלדו, הודיע הלילה כי לאחר פגישה ממושכת בת כשש שעות, הודיע הפיקוד המרכזי של ELN על החלטתו לשחרר את שבעת החטופים.

דרישותיו העיקריות של ארגון המורדים כעת, הן שבעת השחרור יהיו נוכחים נציגים מהאו"ם, מהכנסייה ומהארגון עצמו. כן נדרש שארגון המחתרת הכלוא, פרנסיסקו גלאן, יהיה נוכח באירוע, אם כי לא נדרש שחרורו המוחלט מהכלא.

התייר הראשון שישוחרר הוא האזרח הספרדי ממוצא באסקי, שאמור היה להשתחרר כבר בשבוע שעבר, במה שהמורדים כינו "מחווה לעם הבאסקי" אך נשאר בשבי לאחר שהארגון חזר בו מכוונתו, בשל סירובו של הנשיא אוריבה להענות לתנאים שהציב.
 

משפחות החטופים הישראלים מביעות אופטימיות

 
ארגון המורדים חטף שמונה מטיילים, ישראלים ואירופים, בהרי הסיירה נבאדה בצפון קולומביה לפני כחודש וחצי, ב-13 בספטמבר.

בתחילה נחטפה קבוצה גדולה יותר אך מספר מטיילים שוחררו ואחד מהם, אזרח בריטי, הצליח להמלט מהחוטפים בכוחות עצמו.

הישראלים שבידי המחתרת הם בני דניאל, עידו גיא, ארז אלטוויל ואורפז אוחיון. בני משפחותיהם אמרו היום בתגובה לדיווחים על שחרורם הקרוב, כי לדעתם מדובר בהתקדמות של ממש ולא בהבטחות שווא. שגריר ישראל בבוגוטה, יאיר רקנטי, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "תביעת המחתרת מתקבלת על הדעת ואינה מקשה מדי על הממשלה או על הכנסייה בקולומביה".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by