בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: צה"ל מכין תכניות לבניית הצד המזרחי של הגדר 
 
 הגדר ליד התנחלות אלקנה. וזוהי רק ההתחלה לה לה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בראיון טלוויזיוני אישר ראש הממשלה כי הגדר ממערב לשטחי הגדה מהווה רק הקדמה לגדר נוספת באזור המזרחי; פלסטינים: הגדר המזרחית תגדיל לכ-45% את שטחי הגדה שיסופחו לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אמש (שישי) כי צה"ל מכין תכניות לבניית צדה המזרחי של גדר ההפרדה. שרון אמר את הדברים בראיון לערוץ 2. ראש הממשלה ציין כי תוואי הגדר המזרחית יובא לאישור הממשלה כאשר תושלם.

בכך מתקבל אישור רשמי ראשון לטענה הפלסטינית כי בנייתה של הגדר סמוך לגבולותיה המערביים של הגדה המערבית מהווה הקדמה להקמתה של גדר נוספת באזור המזרחי. הפלסטנים טוענים כי הגדר המזרחית אמורה לספח אזור הבקעה המהווה כ-22% משטחי הגדה המערבית. כך, לטענת הפלסטינים, תספח ישראל בסך הכל כ- 45% משטחי הגדה.

השבוע אישרה העצרת הכללית של האו"ם ברוב גדול את הצעת ההחלטה שהגישו מדינות ערב נגד הגדר. ההחלטה קבעה כי הגדר אינה חוקית משום ש"היא סותרת את החוק הבינלאומי". עם זאת, בלחץ אירופי הוסרה הצעה נוספת, שיזם הנציג הפלסטיני באו"ם, נאסר אל-קידווה, להעביר את הטיפול בסוגיית חוקיות הגדר לבית הדין הבינלאומי בהאג. עצרת האו"ם קראה למעשה לישראל לעצור את בניית הגדר ולפרק את החלקים שכבר נבנו. בשבוע שעבר הטילה ארצות הברית וטו על הצעת ההחלטה דומה, שהוגשה למועצת הביטחון של האו``ם.

למרות הווטו האמריקני, בממשל מבהירים כי הם מתנגדים בתקיפות לתוואי הגדר. מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, מתח ביקורת נוקבת על התוואי שאישרה הממשלה. בראיון לעיתון "וושינגטון פוסט" אמר פאוול כי הניסיון לצמצם את הביקורת באמצעות יצירת פרצות בגדר, אינו מניח את דעת האמריקנים. לדבריו, "השאלה היא מה יעלה בגורל הפרצות מאוחר יותר. הגדר בעייתית אם אינה מוקמת בשטח ישראל, בגבול המוכר שהוא הקו הירוק".

בתחילת החודש החליטה הממשלה כי הגדר תוקם ממזרח לאריאל ולקדומים במערב השומרון, תוך השארת "פירצה" בין גוש ההתנחלויות לתוואי העיקרי של הגדר. הממשלה אישרה גם את קטע הגדר מאלקנה ועד למחנה עופר בצפון ירושלים, תכנית בעלות של כחצי מיליארד שקל.

חביאר סולאנה, האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, אמר כי הגדר פוגעת בתהליך השלום ויוצרת עובדות בשטח. "ההחלטה אינה ראויה", אמר סולנה והוסיף: "לדעתי אנו לא יכולים לקבל חומה שיוצרת עובדות בשטח לגבי ארץ שטרם חולקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by