בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון לאחר הפגישה עם ערפאת: הנושאים שעל הפרק קשים 

קלינטון לאחר הפגישה עם ערפאת: הנושאים שעל הפרק קשים

 
 
חדשות  נענע

הבטיח לעשות כמיטב יכולתו להצלחת המו"מ בין הצדדים. המשך השיחות - בסוף החודש באזור, בהתאם לדרישה הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אתמול (חמישי) בשעות הערב (לפנות בוקר שעון ישראל) נועד בוושינגטון נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת.

לאחר פגישה של כשלוש שעות, הודיע דובר הבית הלבן כי ישראל והפלסטינים יחדשו את המשא ומתן ביניהם לקראת סוף החודש במזרח התיכון. על פי הדיווחים, גורם בכיר בבית הלבן אומר כי ארצות הברית עומדת להיות מעורבת יותר במגעים הקרובים, בהתאם לבקשותיהן של ישראל ושל הרשות הפלסטינית.

כזכור, הפלסטינים דרשו כי המשך המשא ומתן ייערך בוושינגטון וישראל התעקשה על כך שהשיחות תערכנה באזור.

סוכנות אי.פי מוסרת כי אותו גורם אומר כי השיחות עומדות להגיע כעת לנקודות הטעונות ביותר מבחינה רגשית, כלומר גורל ההתנחלויות, הגבולות, הפליטים ואפילו מעמדה של המדינה הפלסטינית שבדרך. הגורם הביע אופטימיות לגבי הסיכויים כי הסכם המסגרת להסדר הקבע יושג עד לסוף חודש מאי.

לאחר הפגישה בין השניים אמר קלינטון כי הנושאים העומדים על הפרק במשאו מתן בין שני הצדדים הם "קשים, אבל אני מאמין כי ניתן לגשר על הפערים".

"מעורבים כאן קשיים וסיכונים" , אמר קלינטון, "אבל אני מאמין כי הם אינם קרובים לסיכונים והקשיים שבאי עשיית שלום. אז אני מקווה שהם אכן יעשו זאת, ואני אעשה כל שביכולתי לעזור להם".

על פי הדיווחים, עראפת הציג קו נוקשה במהלך הפגישה בין השניים, בטענה כי לפלסטינים לא נותר עוד על מה לוותר, אולם בתום הפגישה סוכם, כאמור, כי הדיונים ימשכו באזור בסוף החודש, בהתאם לדרישה הישראלית. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by