בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מודאגת ממעצרו של טייקון הנפט הרוסי 
 
 יריב של הממסד הפוליטי ברוסיה. חודורקובסקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

טוענת כי מעצרו ישפיע לרעה על משקיעי חוץ ברוסיה; חודורקובסקי, האיש העשיר ברוסיה, נודע כיריב של הממסד הפוליטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית מביעה דאגה עמוקה ממעצרו של מיכאיל חודורקובסקי, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת הנפט הגדולה ביותר ברוסיה, יוקוס. חודורקובסקי נעצר אתמול בסיביר בטענה כי החברה שהוא עומד בראשה אחראית לשורה של הונאות מיסים וגניבת רכוש מדינה.

שגריר ארצות הברית ברוסיה, אלכסנדר וורשבאו, אמר היום (ראשון) כי מעצרו של הטייקון הרוסי יכול להשפיע לרעה על חברות ששוקלות להשקיע ברוסיה. השגריר אמר כי ארצות הברית אינה מעוניינת לבקר את מערכת המשפט הרוסית, אך הביע תמיהה האם רוסיה מפעילה את חוקיה באופן סלקטיבי.

מיכאיל חודורקובסקי נעצר בבוקר שבת. סוכנות הידיעות אינטרפקס דיווחה שאנשי הכוחות המיוחדים, ה-FSB, פשטו על מטוס שבו טס חודורקובסקי, בעת שעצר לתדלוק בנמל התעופה של סיביר.

מקורות ברוסיה מסרו כי מטוסו של חודורקובסקי נחת לתדלוק בשדה התעופה בעיר נובוסיבירסק, והוקף במשאיות מהן יצאו שוטרים מהכוחות המיוחדים, שביצעו את המעצר. ממשרד התביעה נמסר כי חודורקובסקי זומן לחקירה ביום שישי אך לא הגיע אליה. "הוא התעלם במכוון מהזימון לחקירה, ולכן החלטנו להביא אותו בכוח", נאמר בהודעת התביעה.

חודורקובסקי, אחד מבעלי ההון הגדולים ביותר ברוסיה, נודע כיריב של הממסד הפוליטי ברוסיה. בחודשים האחרונים החליט חודורקובסקי להגדיל את תמיכתו במפלגות האופוזיציה הליברליות במדינה לקראת הבחירות לפרלמנט שייערכו בדצמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by