בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אריתראה תשחוט את הכבשים ששוחררו מ"ספינת המוות"  
 
 ``ספינת המוות`` עוגנת בנמל כווית לאחר דחייה נוספת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

52 אלף הכבשים שהו בספינה ששטה 70 יום במימיי המזרח התיכון לאחר שסעודיה ובעקבותיה 30 מדינות נוספות דחו את קבלת המשלוח; 5,000 כבשים מצאו את מותן בספינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריתראה הודיעה היום (שני) כי תשחוט את 52 אלף הכבשים האוסטרליות שבילו חודשים ב"אוניית המוות" לאחר שסעודיה ובעקבותיה 30 מדינות נוספות דחו את המשלוח. הכבשים ישחטו במשך החודשיים הבאים בהדרגתיות.

אריתראה, אחת המדינות העניות בעולם, נאלצת לספק לפחות 90 אחוזים ממזון התושבים לאחר בצורת קשה שגרמה לכך שרובם של 4 מיליון אזרחיה זקוקים לסיוע במזון.

שר החקלאות של אריתראה מסר כי לא קיימות תוכניות למכור את הכבשים לשוק החופשי: "אני חושב שהבשר ינתן לתושבים ולבתי הספר, אך עדיין אין בידנו תוכנית מדויקת כיצד תתקיים החלוקה".

מאז עזבה הספינה את נמל פרמנטל באוסטרליה ב-5 באוגוסט, מתו 5,000 כבשים על סיפון ה"קומו אקספרס". האירוע גרם לסערה פוליטית באוסטרליה כאשר מתנגדי הממשל קראו להחרים את החוק המאשר יצוא בעלי חיים.

הכבשים הוצאו מהספינה בנמל "הים האדום" במסאווה, ויועברו למדינה המזרח אפריקנית. "הקומו אקספרס", הידועה יותר בשמה "אוניית המוות", שטה מסביב למזרח התיכון לאחר שסעודיה דחתה את משלוח הכבשים באוגוסט בטענה כי הן נושאות מחלות.

ארגון וטרינרים עצמאי טען כי הכבשים במצב בריאותי טוב מאוד, אולם 30 מדינות הלכו בעקבות סעודיה וסרבו לקבל אותן. ניגל בראון, וטרינר העובד בשירות הבריאות האוסטרלי, אמר לפני שבוע כי החיות נבדקו על ידי רשויות הוטרינריות בארתריאה בטרם עזבו את הספינה ומצבם הבריאותי היה טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by