בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: אלפי משתתפים בהפגנה נגד המלחמה בעיראק 
 
 כסף ליצירת מקומות עבודה ולא למלחמה. הפגנה בוושינגטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המפגינים משווים את המלחמה בעיראק למלחמה בוויטנאם; כמו כן קוראים המפגינים לבוש להתפטר מתפקידו; 5 חיילים נפצעו היום בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי בני אדם משתתפים הערב (שבת) בהפגנה בוושינגטון במחאה על הכיבוש האמריקני בעיראק. זו ההפגנה הגדולה הראשונה הנערכת בארצות הברית מאז הכריש הנשיא בוש על תום המלחמה ב-1 במאי. המפגינים מתכננים לצעוד מהמוניומנט המרכזי בעיר לעבר הבית הלבן.

פרננדו דו סולאר סוארז, שבנו נהרג בעיראק, אומר כי "אנחנו צריכים לגרום לנשיא בוש להבין כי הילדים שלנו נהרגים". מאז הוכרז על תום המלחמה נהרגו בעיראק 108 חיילים אמריקנים. מארגני האירוע צופים כי לפחות 200 אוטובוסים יגיעו לאיזור מ-145 ערים שונות ברחבי המדינה. אירוע דומה מתוכנן גם בסן פרנסיסקו.

המפגינים נושאים שלטים ועליהם נכתב כי "עיראק-ויטנאם" וכן שלטים הדורשים "כסף ליצירת מקומות עבודה, ולא למלחמה". כמו כן נושאים המפגינים בלונים ורודים ועליהם נכתב כי "נשק להשמדה המונית: הרבה אוויר חם". המפגינים גם קוראים לנשיא בוש להתפטר מתפקידו. הפופולאריות של בוש ירדה בהתמדה בקרב האמריקנים מאז מאי, עת הגיעה לשיא של 80 אחוזי תמיכה. מסקר שנערך החודש עולה כי רק 56 אחוזים מאזרחי ארצות הברית מרוצים ממדיניותו של בוש.

ובעיראק עצמה נמשכת הלחימה. חמישה חיילים אמריקנים נפצעו היום בעת שטיל אר.פי.גי נורה לעבר מסוקם. המסוק, מדגם בלק הוק, נחת נחיתת חירום ליד תיכרית. החמישה הועברו לבית החולים באיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by