בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה: אם ישראל תתקוף שוב, נפגע ביישובי רמת הגולן 
 
 יהיה חייב להיכנע לרצון העם. פארוק א-שרע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מאיים שר החוץ, פארוק א-שרע; השבוע אמרה סוריה כי היא מוכנה לשוב למו"מ עם ישראל; על פי דיווחים אחרים, ישראל בוחנת הפלת משטרו של בשאר אסד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה תתקוף את יישובי רמת הגולן אם ישראל תתקוף אותה שוב, כך אומר היום שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, בראיון לעיתון הבריטי, סאנדיי טלגרף. א-שרע אמר כי "אחרי שהותקפנו, נהגנו באחריות ופנינו לאו"ם, ורוב העם בארצי תמך בכך". עם זאת, הוסיף א-שרע, "אם נותקף שוב, רוב העם לא יסבול זאת, ואנחנו ניאלץ לבצע את רצונו". א-שרע הזהיר כי "יש לנו קלפים רבים שעדיין לא חשפנו".

בשבוע האחרון סוריה דווקא מיתנה את התבטאויותיה נגד ישראל. ראש ממשלת סוריה, נאג'י אל-עוטרי אמר השבוע כי הוא מקבל בברכה כל מאמץ לחדש את שיחות השלום עם ישראל. לדבריו, סוריה מעוניינת לחדש את השיחות מהמקום בו הסתיימו ולאור החלטות האו"ם.

עם זאת, אל-עוטרי האשים את ישראל בצעדים מכוונים לפגיעה בנסיונות להגיע לשלום כלשהו במזרח התיכון: "ישראל בכל שלב שמטרתו היתה לקדם את תהליך השלום באזור, פעלה למוטט את המאמצים ודאגה להחזיר את האזור למעגל האלימות".

בשבוע שעבר דווח כי ישראל בוחנת את האפשרות להפיל את משטרו של בשאר אסד. על פי הדיווח, הפצצת חיל האוויר הישראלי ליד דמשק לפני כשלושה שבועות, והטיסה מעל הארמון של אסד, עשויים לסמן תחילתה של יוזמה ישראלית להפלת המשטר בדמשק. "מטרת המדיניות שלנו היא להביא לשינוי התנהגות יסודי בסוריה", אמר אלוף בצה"ל והוסיף, "אם משמעות הדבר שלילת יכולת הקיום של משטר אסד, שיהיה כך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by