בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בגדאד: שני פיצוצים סמוך למלון אל-ראשיד 
 
 טילי נ``ט נורו לעבר המלון. בגדאד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

15 בני אדם נוספים נפצעו בהתקפה על המלון, שבו שהה סגן שר החוץ האמריקני, פול וולפוביץ - הוא לא נפגע; בהתקפה נהרג קצין אמריקני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני פיצוצים עזים נשמעו הערב (ראשון) סמוך למלון "אל-ראשיד", שבסמוך לו ממוקמת מפקדה של הצבא האמריקני. הדיווח אושר על ידי צבא ארה"ב. לא ידוע על נפגעים, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירועים.

מדובר באירוע שני היום במלון בבגדאד. מוקדם יותר נהרג קצין אמריקני בדרגת קולונל, המקבילה לאלוף משנה כאשר מטח טילים נורה לעבר המלון המלון שבו שוהה סגן שר ההגנה של ארה"ב, פול וולפוביץ'. בתקיפה נפצעו 15 בני אדם נוספים. וולפווביץ' עצמו לא נפגע בהתקפה.

שמו של הקצין שנהרג לא נמסר לפירסום, אך מדובר באחד מהקצינים הבכירים ביותר שנהרגו בלחימה בעיראק. שבעה מבין הפצועים הם אזרחים אמריקנים, עוד ארבעה הם חיילים אמריקנים והיתר הם אזרחים ממדינות הקואליציה, בהם בריטי אחד.

פול ברמר, המושל האמריקני בעיראק, אמר כי אינו חושב שהביטחון בעיראק הולך ומדרדר, למרות התקפת הטילים היום. "אין ספק שהיה לנו יום רע מאוד היום, אך אמרתי כל הזמן שיהיו לנו ימים טובים וימים רעים", אמר. עם זאת, ברמר הודה כי מספר התקיפות נגד החיילים האמריקנים גדל מדי יום.

אלמונים ירו שישה עד שמונה טילי נ"ט לעבר מלון "אל-ראשיד" בבגדאד, בו שהה גם סגן שר החוץ האמריקני, פול וולפוביץ. המלון, שכמה ממרפסותיו קרסו, נמצא בסמוך למפקדות הקואליציה הבינלאומית בראשות האמריקנים. עוצר הוטל על חלקים גדולים בעיר בעקבות ירי הטילים.

וולפוביץ, שהגיע ביום שישי לעיר לביקור בן שלושה ימים, אמר בעקבות הפיגוע כי "מעשי הטרור לא ירתיעו אותנו מלמלא את משימתנו בעיראק".

אתמול הוסר העוצר מעל בגדאד לאחר שבועות ארוכים, וכן נפתח מחדש גשר העובר על נהר החידקל, כדי להקל על תנועת התושבים באיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by