בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: הפנטגון תומך בייצור פצצות גרעיניות קטנות 
 
 תומך בייצרו דור חדש של נשק גרעיני. ראמספלד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בדו"ח שיוגש לפנטגון בקרוב מומלץ לפתח דור חדש של נשק גרעיני, שיסייע בהתמודדות עם איום הטרור; ראמספלד תומך במסקנות הדו"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יועצים בכירים בפנטגון תומכים בפיתוח פצצות גרעיניות קטנות למלחמה בטרור, כך מדווח היום (ראשון) העיתון "דיילי טלגרף". בדו"ח שיוגש לפנטגון בקרוב נכתב כי "יש לצייד את הכוחות המזויינים כדי שיוכלו למלא את הדרישות המוטלות עליהם במסגרת שינוי הסדר העולמי".

בדו"ח נכתב כי יש לשפר את מאגר הנשק ולהוסיף לו את הדור החדש של הנשק הגרעיני - פצצות גרעיניות קטנות שניתן לשלוט בטווח הפגיעה שלהן ביתר קלות, ואפשר להפנותן לעבר מטרות ממוקדות יותר. עיקר הדו"ח מתמקד בשינוי המדיניות שאותה אימצה ארה"ב לאחר המלחמה הקרה לפיה יש להשתמש בנשק גרעיני רק לאחר מיצוי כל אפשרויות התגובה האחרות.

בין כלי הנשק המוצעים בדו"ח נמצאת פצצת נויטרון מועשר, המסוגלת להרוס כלי נשק ביולוגיים המוחבאים עמוק באדמה, וכן "טילים חודרי בונקרים" המסוגלים לאיים על תאי טרור ומצבורים מוחבאים של נשק להשמדה המונית.

בכיר לשעבר בפנטגון אומר כי "כותבי הדו"ח אומרים כי כלי הנשק המסורבלים ששייכים לתקופה שלאחר המלחמה הקרה אינם ראויים יותר בעידן שבו מעצמת על מתמודדת עם מספר איומי טרור ועם כמה מדינות עוינות קטנות יותר. אוייבי ארצות הברית יכולים לדעת כי לא נשתמש בכלי הנשק האלו".

הדו"ח זוכה בתמיכתו הנלהבת של מזכיר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד. ראמספלד עצמו קרא בשבוע שעבר למדיניות "נועזת" יותר בנוגע לביטחון הלאומי. לפני כחודש אישר הסנאט הקלת ההגבלות נגד ניסויים גרעיניים באתר הצבאי בנבדה, בו לא נערכו ניסויים מאז 1992.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by